Sopranas Asmik Grigorian. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Paskelbti prestižinės premijos „International Opera Awards“ 2019 m. nominantų sąrašai. Tarp šešių geriausių operos solisčių nominančių – ir mūsų operos žvaigždė – sopranas Asmik Grigorian. Tarp jos varžovių – italės Anna Caterina Antonacci, Daniela Barcellona, Rosa Feola, prancūzė Sabine Devieilhe ir Pretty Yende iš Pietų Afrikos Respublikos.

Tarp nominantų geriausių operos režisierių kategorijoje puikuojasi ir A. Grigorian vyro – Vasilijaus Barchatovo – vardas.

2018 m. po A. Grigorian pasirodymo „Salomėjos“ premjeroje prestižiniame Zalcburgo operos festivalyje jau kitą rytą buvo paskelbta: dabar A. Grigorian – pasaulinė žvaigždė. Stebėjusieji generalinę repeticiją pasakojo, kad nuo aplodismentų Asmik buvo galima apkursti, o po pirmosios premjeros atėjęs nusilenkti žymusis italų režisierius Romeo Castellucci puolė ant kelių prieš lietuvių sopraną.

„Jei ši „Salomėja“ pavykusi – o taip ir yra – tai tik dėl A. Grigorian. Jos Salomėja užbaigia visas kitas. Tuščioje, didžiulėje scenoje stovi ji – gležna figūra balta suknele, ir visa publika kvėpuoja kartu su ja, – tąsyk rašė „Financial Times“.A. Grigorian charizmos banga nusineša viską savo kelyje, o Franzas Welseris-Möstas iš Vienos filharmonijos orkestro išgauna tokį skambesį, kad kone girdi tobuliausią šio kūrinio atlikimą.“

2019-ųjų „International Opera Awards“ laureatai bus paskelbti balandžio 29-ąją Londone.

2016 m. A. Grigorian „International Opera Awards“ apdovanojimuose nuskynė geriausios jaunosios solistės laurus.