Atlikėja Kacey Musgraves. EPA nuotrauka
Dainininkė Lady Gaga. EPA nuotrauka

Vasario 10-ąją Los Andžele (JAV), „Staples Center“ sporto ir pramogų komplekse, įvyko iškilminga 61-ųjų prestižinių „Grammy“ apdovanojimų ceremonija. Šiems apdovanojimams nominuojami ir juose paskelbiami geriausi muzikos įrašai, kompozicijos ir muzikos atlikėjai per praėjusius metus, kurie skaičiuojami nuo 2017 m. spalio 1-osios iki 2018 m. rugsėjo 30-osios.

Geriausia metų daina pripažinta „This Is America“, kurią atlieka Childish Gambino (tai aktoriaus Donaldo Gloverio sceninis pseudonimas). Geriausia jaunąja atlikėja tapo britė Dua Lipa. Tarp nuskynusiųjų „Grammy“ laurus – ir dar dvi moterys: Lady Gaga bei Kacey Musgraves.

Šiųmečiuose „Grammy“ iš karto keturios statulėlės atsidūrė amerikiečių kantri dainininkės Kacey Musgraves rankose. Jos albumas „Golden Hour“ pripažintas geriausiu metų albumu, taip pat – geriausiu kantri albumu. Dar du apdovanojimus ji pelnė kaip geriausios kantri dainos autorė ir kaip geriausia šio stiliaus atlikėja. 

Donaldas Gloveris (Childish Gambino) jau anksčiau buvo pranešęs, kad nedalyvaus „Grammy“ teikimo ceremonijoje. Todėl statulėlė įteikta dainos „This Is America“ autoriams – švedų kompozitoriui Ludwigui Göranssonui ir reperiui Jeffery Lamarui Williamsui (Young Thug). 

D. Gloverio „This Is America“ pelnė „Grammy“ ir geriausio metų įrašo, geriausio muzikinio klipo bei geriausio repo kūrinio kategorijose. 

Geriausios metų dainos kategorijoje varžėsi kanadiečio Shawno Mendeso „In My Blood“, vokiečio Zeddo „The Middle“, Kendricko Lamaro „All The Stars“, britų dainininkės Ellos Mai „Boo'd Up“, kanadiečio reperio Drake'o „God's Plan“, amerikietės Brandi Carlile „The Joke“ ir Lady Gagos bei Bradley Cooperio duetu atlikta „Shallow“. Pastaroji apdovanota „Grammy“ statulėle kaip geriausias popatlikėjų dueto kūrinys. B. Cooperis į ceremoniją netvyko, todėl Lady Gaga apdovanojimą atsiėmė viena.

JAV dainininkė Lady Gaga „Grammy“ pelnė dar dviejose garbingose nominacijose.

Drake'o daina „God's Plan“, pretendavusi tapti geriausiu metų kūriniu, pripažinta geriausiu repo kūriniu.

Geriausia jaunoji atlikėja britė Dua Lipa atsiimdama statulėlę teigė, kad jai didelė garbė būti nominuotai kartu su būriu kitų atlikėjų. „Šiemet mes išties pasidarbavome“, – kalbėjo ji.

Atlikėja Dua Lipa. EPA nuotrauka
Atlikėja Ella Mai. EPA nuotrauka
Markas Ronsonas, Andrew Wyattas, Lady Gaga ir Anthony Rossomando. EPA nuotrauka
Kompozitorius Ludwigas Göranssonas. EPA nuotrauka

Moterys padirbėjo 

Praėjusių metų ceremonijoje vienintele moterimi, pelniusia statulėlę, tapo kanadiečių dainininkė Alessia Cara. Tuomet garso įrašų prodiuseris Neilas Portnow, atsakydamas į klausimus, kodėl ceremonijoje buvo tiek mažai moterų pasirodymų ir apdovanojimus pelnė daugiausia vyrai, sakė, kad moterims reikia padirbėti. Vėliau už šiuos žodžius jis atsiprašė.

Užlipęs šiemet į „Grammy“ ceremonijos sceną jis kalbėjo: „Jei susiduri su problema akis į akį, tai suteikia tau galimybę į ją pažvelgti plačiau ir skatina daryti permainas.“

Geriausia jaunąja atlikėja tapusi britė Dua Lipa minėjo: „Tai, kad tiek daug moterų buvo nominuota, yra didžiausias pasiekimas. Būtent to mes laukėme daugybę metų, tai didžiuliai pokyčiai, palyginti su tuo, kas vyko praėjusiais metais.“

Legendinė menininkė Laurie Anderson, praėjusiais metais viešėjusi Lietuvoje festivalio „Gaida“ metu ir sužavėjusi savo jautriu pasirodymu vilniečių publiką Kongresų rūmuose, 61-uosiuose „Grammy“ apdovanojimuose per savo ilgametę karjerą pelnė savo pirmąją „Grammy“ statulėlę, kartu su „Kronos“ kvartetu ir bendru darbu „Landfall“ nominuota geriausios kamerinės muzikos / kamerinio ansamblio pasirodymo kategorijoje. Tai ketvirtoji L. Anderson „Grammy“ nominacija nuo 1984 metų.

Geriausio operos įrašo kategorijoje, kurioje varžėsi ir lietuviai garso režisieriai Aleksandra bei Vilius Kerai, nominuoti už Giuseppe Verdi „Rigoletą“, laimėjo amerikiečių kompozitoriaus Masono Bateso operos „The (R)evolution Of Steve Jobs“ įrašas.

Latvijos dirigento Andrio Nelsono diriguojamo Bostono simfoninio orkestro praėjusiais metais išleistas albumas „Shostakovich: Symphonies Nos. 4 & 11 „The Year 1905“ pelnė „Grammy“ apdovanojimus dviejose kategorijose: geriausio klasikinio albumo dizaino ir geriausio orkestro atlikimo.

Parengė Jurgita Jačėnaitė

Atlikėja Brandi Carlile. EPA nuotrauka
Reperė Cardi B. EPA nuotrauka
Atlikėjas Shaggy. EPA nuotrauka
Trimitininkas Johnas Daversa. EPA nuotrauka
Kompozitorius Aaronas Jay Kernisas. EPA nuotrauka
Dainininkas Kalani Pe'a. EPA nuotrauka