„Twenty Fingers Duo“: Lora Kmieliauskaitė (smuikas) ir Arnas Kmieliauskas (violončelė). Laurynos Narkevičiūtės nuotrauka

Septynios šiuolaikinės lietuviškos kompozicijos ir viena vizualiai intonuota garso kelionė. Kaip tai atrodo, ar skamba, ką galima (nu)jausti, kiek mūsų vaizduotė artima regimai, girdimai ir čiuopiamai tikrovei?

„Nuo visiškos tylos iki fortissimo, nuo švarios ir lygios instrumento linijos iki noizo krebždesių, pasivaikščiojimų po muzikos paribius“, – „Performą“ apibūdina smuiko ir violončelės dueto „Twenty Fingers“ narė Lora Kmieliauskaitė (smuikas).

„Yra garso hipnozė, tembrų ieškojimas, nervas, kai kur prasimuša antiansambliškumas“, – sako Arnas Kmieliauskas (violončelė).

Lietuvoje ir pasaulyje labai retos šiuolaikinės akademinės muzikos programos, skirtos būtent styginių duetui. Septynių naujų „Performos“ kompozicijų autoriai – šiuolaikines performatyvumo formas autentiškai nagrinėjantys, nacionalinei ir tarptautinei auditorijai žinomi kompozitoriai Lina Lapelytė, Andrius Maslekovas, Dominykas Digimas, Arturas Bumšteinas, Julius Aglinskas, Rūta Vitkauskaitė ir Mykolas Natalevičius. „Performai“ parašyti kūriniai Lietuvos scenoje skambės pirmą ir, planuojama, vienintelį kartą – tai bus pasaulinės kūrinių premjeros.

„Performoje“ savo vaizdo interpretacijas pristatys videomenininkas Kornelijus Jaroševičius, vizualiojo meno kūrėja, fotografė Lauryna Narkevičiūtė. „Performos“ scenovaizdį kuria Rokas Valiauga.

Vienintelis „Twenty Fingers Duo“ koncertas „Performa“ – vasario 26 d. Vilniaus Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6). Bilietus į renginį platina „Tiketa“ ir Menų spaustuvė.

Videoištraukos iš „Performos“ repeticijų, atlieka „Twenty Fingers Duo“. Kompoz. Rūta Vitkauskaitė, „Aukštetas“:

Kompoz. Andrius Maslekovas, „Naktinių drobių šešėliai“:

„Performa“ ir kompozitorių kūrinių premjeros:

Andrius Maslekovas „Naktinių drobių šešėliai“

Julius Aglinskas „Tarp tylos“

Dominykas Digimas „Walking Through the Three Points“

Rūta Vitkauskaitė „Hightet“

Mykolas Natalevičius „rasa. rūkas“

Artūras Bumšteinas „Lyrica“

Lina Lapelytė „Serenada keturiems“

„Performa“ atlikėjai, kūrėjai:

Lora Kmieliauskaitė, smuikas („Twenty Fingers Duo“)

Arnas Kmieliauskas, violončelė („Twenty Fingers Duo“)

Lauryna Narkevičiūtė, vizualų autorė

Kornelijus Jaroševičius, vaizdo projekcijų autorius

Rokas Valiauga, scenos dailininkas

„Procesas“ – „Performos“ vizualas J. Aglinsko kompozicijai „Tarp tylos“ (autorė – Lauryna Narkevičiūtė).

Apie „Twenty Fingers Duo“. Tai šiuolaikinės ir moderniosios muzikos atlikėjų Loros Kmieliauskaitės (smuikas) ir Arno Kmieliausko (violončelė) duetas, kuriam būdingi ryškūs daugialypiai intensyvaus skambesio pasirodymai, keičiantys garsą bei erdvę, leidžiantys naujai pažinti instrumentų tembrų autentiką, pauzę ir tylą. L. Kmieliauskaitė ir A. Kmieliauskas – daugkartiniai nacionalinių ir tarptautinių muzikos atlikimo konkursų laureatai. 

Lauryna Narkevičiūtė apie „Performos“ vizualų identitetą: „Atradimų žaidimas, konstruojant ir dekonstruojant pirminį turinį ir formą, t. y. kompozitorių partitūras. Negirdint garsų, atsiranda naujas naratyvas. Tai prakalbintos medžiagos, nauji pavidalai, sąsajos.“ 

Kornelijus Jaroševičius apie „Performos“ vaizdo projekcijas: „Tikslas – vaizdu transformuoti erdvę, ne apkraunant jos šimtais ekranų, o išnaudojant jau esamą. Būtent tai ir darysiu –  plėsiu ir formuosiu.“