Grafikas Mikalojus Povilas Vilutis. Organizatorių nuotrauka

Kultūros holdingo organizuojamas renginys „Konglomeratas“ pirmąją pavasario dieną kvies visus apsilankyti Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, kur savo kūryba dalinsis skirtingų kartų ir kultūros sričių atstovai. Bažnyčios durys bus atvertos visiems norintiesiems iš arčiau pažinti kūrėjus neformalioje aplinkoje.

Meniškos erdvės

Per pastaruosius kelerius metus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia tapo atvira kultūros renginiams. Dėl netradicinių erdvių ne viena organizacija jau ten spėjo surengti parodą, akciją ar festivalį.

„Esame labai dėkingi bažnyčiai už bendradarbiavimą rengiant šį projektą, nes sunku Vilniuje rasti tokią vietą, kur būtų tiek daug skirtingų ir meniškų erdvių“, – apie renginio vietos pasirinkimą kalbėjo vienas iš organizatorių Gabrielius Zapalskis.

Visi atėjusieji į renginį bus vaišinami arbata ir kviečiami ne tik apžiūrėti bažnyčią, bet ir susitikti kūrėjus, kurie pristatys savo darbus netikėčiausiose erdvėse. Per penkias valandas į svečius kaip į savo trumpalaikius kūrybos namus žmones kvies įvairių sričių menininkai: dramaturgai, šokėjai, muzikantai, poetai, fotografai, dailininkai ir kt.

Dalyviai

„Mūsų tikslas buvo ne tik pakviesti kuo daugiau skirtingų kartų ir kultūros sričių kūrėjų, kurie ne tik grotų ar skaitytų kaip yra įpratę, bet ir kad fotografai papasakotų apie savo kūrinius patys gerdami arbatą ar kepdami blynus. Kaip pirmam rengiamam kūrėjų konglomeratui 20-ies dalyvių skaičius yra padorus galvoti apie šio projekto tęstinumą ateityje“, – kalbėjo G. Zapalskis. 

Rengiamoje menininkų galerijoje „Konglomeratas“ pasirodys šie kūrėjai: Aleksandr Špilevoj, Aistė Lasytė, Aldona Vilutytė, Marija Baranauskaitė, Simonas Nekrošius, Mindaugas Valiukas, lazy diamond's underground, Karolina Žernytė ir pojūčių teatras, Mikalojus Povilas, Vilutis, Lina Simutytė, Kazimieras Jušinskas, Mantvydas Leonas Pranulis, Viltė Švarplytė, Artūras Šilanskas, Marijus Gailius, Bartosz Frątczak, Žilvinas Vingelis ir Baltijos kamerinis operos teatras, Algimantas Černiauskas, Saulė Šmidtaitė, Goda Pele.

„Manome, kad šiandien per mažai skiriame dėmesio kultūrai, joje yra ne tik menininkų darbai, bet ir apskritai mūsų visuomenės vidinis bendravimas. Juk tai yra ne maža dalis mūsų kultūros. Atsiradusias ribas tarp kūrėjų kartų, tarp žiūrovo ir menininko norisi tirpdyti ir skatinti tarpusavio dialogą“, – kalbėjo organizatoriai.