EPA nuotrauka

Šešiasdešimt aštuonerių metų kardinolas Philippe Barbarinas nedalyvavo teismo posėdyje teisėjams skelbiant nuosprendį, tačiau jo gynėjai pranešė, kad kardinolo vardu apskųs teismo nuosprendį.

Liono teismas ketvirtadienį lygtinai nuteisė kardinolą P. Barbariną, Liono arkivyskupą metropolitą, šešių mėnesių įkalinimo bausme už tai, kad 2014–2015 metais priimdamas sprendimą dėl vieno kunigo, kuris nusikalto vaikų išnaudojimu praėjusio amžiaus septintame ir aštuntame dešimtmetyje, atleidimo iš pareigų jo neįdavė teisėsaugai. Pasak teismo, tai buvo „nepilnamečių išnaudojimo dangstymas“, tačiau ganytojas neigia tokį siekį. 

EPA nuotrauka

Sausio mėnesį, baigiant kaltinamąjį procesą, prokuratūra neprašė teismo skirti bausmę Liono kardinolui ir dar penkiems su juo teisiamiems kunigams. Pasak kardinolo advokato Jeano-Felixo Lucianio, teismo nuosprendžio motyvacija esanti neįtikinama, todėl visomis teisinėmis priemonėmis bus siekiama apskųsti nuosprendį, kuriuo kardinolui Barbarinui primetama, kad nedenonsavo savo arkivyskupijos kunigo Bernardo Preyanto dėl seksualinio nepilnamečių išnaudojimo praeityje.

Pasak ieškinį iškėlusios asociacijos „Išvaduotas žodis“ pirmininko François'o Devaux'o, teismo nuosprendis yra reikšmingas laimėjimas nepilnamečių apsaugai. Asociacijos vadovas ir dar kiti devyni vyrai, vaikystėje tapę galimomis kunigo Preyanto išnaudojimo aukomis, apkaltino kardinolą Barbariną ir kelis kitus Liono arkivyskupijos dvasininkus dėl to, kad nepranešė teisėsaugos institucijoms apie kun. Preyant nusikalstamus veiksmus ir anksčiau neatšaukė iš pastoracinių pareigų.