Kard. George Pell. EPA nuotrauka

Kovo 13 d. Melburne, Australijoje, šešeriems metams kalėjimo dėl vaikų seksualinio išnaudojimo nuteistas kardinolas George'as Pellas. Teismo sprendime teigiama, kad būdamas Melburno arkivyskupu 1996 m. gruodį G. Pellas po sekmadienio Mišių Šv. Patriko katedros zakristijoje du moksleiviu privertė jį tenkinti oraliniu būdu. Kardinolas kaltę neigia ir ketina apskųsti teismo sprendimą.

Pateiktoje apeliacijoje teigiama, kad teismo sprendimas buvo neracionalus, nes gynybai nebuvo leista prisiekusiesiems parodyti vizualinio pristatymo, vaizduojančio kunigų judėjimo katedroje galimo nuskaltimo dieną. Iš jo matoma, kad zakristijoje vyko nuolatinis judėjimas ir nebuvo laiko, kuomet kardinolas su vaikais galėjo būti vienas.

Kard. Pellas nuo 2014 m. buvo Šventojo Sosto Ekonomikos sekretoriato prefektas, popiežiui Pranciškui padėjęs vykdyti Vatikano valstybės finansų reformą. Pernai gruodį nuo šių pareigų nušalintas.

Daugiau apie kardinolo bylą skaitykite Tomos Bružaitės tekste „Kardinolo Pello byla: atkurtas teisingumas ar raganų medžioklė?“

Parengta pagal užsienio spaudą