EPA nuotrauka

Naujosios Zelandijos vyskupai išreiškė solidarumą su šalies musulmonų bendruomene po šaudymų mečetėse penktadienio rytą, kurių metu žuvo apie 50 žmonių. Policija areštavo keturis su teroristiniu išpuoliu siejamus įtariamuosius.

Kruviniausias išpuolis įvyko Masjid Al Noor mečetėje centriniame Kraistčerče, kur žuvo apie 30 žmonių. Vėliau įvyko šaudymas Linvudo Masjid mečetėje, kur žuvo daugiau nei 10 žmonių.

EPA nuotrauka

Savo pareiškime Naujosios Zelandijos katalikiškų vyskupijų vadovai teigė norintys, kad Naujosios Zelandijos musulmonų bendruomenė „žinotų apie mūsų solidarumą susidūrus veidas į veidą su tokiu smurtu.“

„Žinome apie pozityvius santykius, kuriuos su musulmonais puoselėjame šioje šalyje. Mums kelia siaubą, kad tai įvyko maldos vietoje ir maldos metu. Esame labai nuliūdę dėl žuvusiųjų ir sužeistųjų, mūsų širdys yra su jais, jų šeimomis ir bendruomene“, – teigiama Naujosios Zelandijos katalikų vyskupų pareiškime.

EPA nuotrauka

Užuojautą pareiškė ir Australijos vyskupų konferencijos pirmininkas Brisbeno arkivyskupas Markas Colerdge’as, sakydamas, jog meldžiasi, kad iš šio siaubingo blogio gimtų kas nors gero ir tarpusavio užuojauta bei solidarumas stiprintų ryšius tarp krikščionių ir musulmonų.

Užuojautą aukoms bei jų artimiesiems pareiškė ir popiežius Pranciškus. Šventasis tėvas meldžiasi už beprasmio smurto Kraistčerčo mečetėse aukas ir sužeistuosius, parašė užuojautos telegramoje Popiežiaus valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin. Šventasis Tėvas visiems Naujosios Zelandijos gyventojams, ypač musulmonų bendruomenei, reiškia savo nuoširdų solidarumą, meldžiasi už sužeistuosius ir guodžia netekusius artimųjų, prašo Visagalį Dievą paguosti ir sustiprinti visą Naujosios Zelandijos tautą.

Egipto Al Azharo mečetės imamas Šeichas Ahmadas al-Tajebas pasmerkė atakas, kalbėdamas apie „mirtinas neapykantos kalbos pasekmes“.

Mečetė, kurioje buvo įvykdyta ataka. EPA nuotrauka

Musulmonai sudaro iki 2,6 proc. Naujosios Zelandijos penkių milijonų gyventojų. Dauguma jų yra imigrantai. 

Teigiama, kad nusiteikimas prieš imigrantus galėjo būti svarbus teroristų motyvas. Vyras, prisiėmęs atsakomybę dėl nusikaltimo, paliko 74 puslapių prieš imigrantus nukreiptą manifestą.

Parengta pagal užsienio spaudą