Remigijus Šimašius antrajame rinkimų ture nugalėjo Artūrą Zuoką ir yra perrinktas antrai mero kadencijai. Jo sąrašas „Šimašiaus komanda Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ miesto taryboje taip pat gavo daugiausiai balsų.

Nuotraukos autorius Paulius Peleckis/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Kovo 17-ąją, per antrąjį savivaldos rinkimų turą, išrinkti visi 60 šalies savivaldybių merai. Jie valdys ateinančius ketverius metus. Visą merų sąrašą galite pamatyti čia

Daugiausiai savivaldybių valdys socialdemokratai – 15. Konservatorių partijos merai išrinkti 11 savivaldybių, Liberalų sąjūdžio – 11. Valdančiųjų valstiečių ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ merai laimėjo vienodai – penkiose savivaldybėse. Visuomeninių komitetų merai laimėjo 12 savivaldybių.

Penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose merai perrinkti antrai kadencijai. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjų aktyvumas antrajame ture – 41,22 proc., pirmajame buvo keliais procentais didesnis – 47,8 proc. Pirmajame ture drauge su savivaldybių tarybų nariais buvo išrinkta mažoji merų dalis – 19.

BNS pranešė, kad, vykstant antrajam rinkimų turui, policija sulaukė 104 pranešimų dėl galimų pažeidimų ir pradėjo tris ikiteisminius tyrimus Utenos, Šiaulių ir Tauragės apskrityse. 

Kauno miesto meru pirmajame ture perrinktas rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ atstovas Visvaldas Matijošaitis. Jo sąrašas taip pat miesto taryboje surinko daugiausiai balsų.

Nuotraukos autorius Teodoras Biliūnas/BFL 
Baltijos fotografijos linija

Klaipėdos mieste antrai kadencijai perrinktas Vytautas Grubliauskas, kurio rinkimų komitetas taip pat sulaukė daugiausia rinkėjų pasitikėjimo. Klaipėdos savivaldybės nuotrauka.

Pirmajame ture Šiaulių mieste antrai kadencijai perrinktas meras Artūras Visockas, taip pat laimėjo ir jo sąrašas. Šiaulių savivaldybės nuotrauka.

Antrajame ture Panevėžyje perrinktas Rytis Mykolas Račkauskas, o daugiausiai balsų gavo jo rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“. Panevėžio savivaldybės nuotrauka.