Restorano „Pirmas blynas“ darbuotojai ir jo įkūrėjas Timas van Wijkas. 

Kovo 21 dieną startuoja tarptautinės organizacijos „Reach for change“ ir partnerių projektas „100 socialinių inovacijų ateinančiam šimtmečiui“, kurio metu specialiai projektui sukurtoje internetinėje svetainėje 100forchange.org bus skelbiamos inovatyvios socialinės idėjos, sprendžiančios problemas, su kuriomis susiduria vaikai ir jaunuoliai iš Baltijos ir Šiaurės šalių, taip pat bus publikuojamos socialinių verslų idėjos, kurių iniciatoriai – jauni žmonės.

Internetinėje svetainėje socialiniai verslininkai pasakoja savo veikos istorijas, pristato, kaip jų įgyvendinamos veiklos keičia visuomenės gyvenimą. Planuojama, jog kiekvieną savaitę internetinis puslapis bus papildomas naujomis istorijomis. Tinklapis bus pildomas kol bus pristatyta mažiausiai 100 socialinių inovacijų. Projekte dalyvauja 7 Baltijos ir Šiaurės šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, Danija ir Norvegija.

Projekto dalyvius, kaip įdomiausias ir inovatyviausias socialinio verslo idėjas, siūlė specialiai šiam konkursui suburtos komisijos nariai. Siūlomas idėjas išanalizavo ir patvirtino speciali ekspertų grupė.

„Pagrindinis šio projekto tikslas – išlaisvinti socialinio verslumo ir naujovių potencialą ir kurti geresnį pasaulį vaikams. Siekiame šviesti visuomenę ir skatinti aktyvų bendradarbiavimą užtikrinant vaikų ir jaunimo socialinę gerovę. Tikiuosi, kad ši iniciatyva padės Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimui užmegzti ryšius ir siekti savo tikslų kartu“, kalbėjo Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorė Helén Nilsson.

„Reach for change“ šiame regione veikia jau 10 metų ir mes pastebėjome, jog galime vieni iš kitų pasimokyti, ir atėjo laikas paskatinti socialinius verslininkus ne tik bendradarbiauti, bet ir plėsti savo veiklas regione. Esame panašūs daug kuo, bet ypač vertybėmis ir idėjomis. Buvome nustebę, kai pamatėme, kokios panašios idėjos įgyvendinamos socialinių verslininkų Šiaurės ir Baltijos šalyse. Svarbu pabrėžti ir tai, jog mus vienija Jungtinių Tautų darbotvarkė 2030 ir darnaus vystymosi tikslai“, teigia Jurgita Ribinskaitė-Glatzer, „Reach for change“ vadovė Baltijos šalyse.

Deleguojant socialines inovacijas komisijos nariai vadovavosi šiais kriterijais: organizacijos vykdoma veikla turi būti orientuota į vaikų ir jaunuolių gyvenimo gerinimą, įtraukti jaunus žmones arba organizacijos įkūrėjas-lyderis turi pats būti jaunimo atstovas.

Projektą planuojama užbaigti tarptautine konferencija, kurioje projekto dalyviai turės galimybę susitikti ir pasidalinti žiniomis, atrasti bendraminčių, užmegzti reikšmingų kontaktų. Konferencija vyks gegužės 28 d., antradienį, kultūros bare „Kablys”, Kauno g. 5, Vilnius.