VMT archyvo nuotrauka
Skulptorius Darius Bražiūnas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, Vilniaus mažajame teatre pirmą kartą bus teikiama „Laisvės“ skulptūra už atsidavimą teatrui ir išskirtinį teatro sezono darbą. Kam bus teikiamas apdovanojimas, paaiškės tik šventinį vakarą. Apdovanojimą teiks Lietuvos teatrologė, dailėtyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė Audronė Girdzijauskaitė. Laimėtojui bus įteikta skulptoriaus Dariaus Bražiūno skulptūrėlė „Laisvė“.

D. Bražiūnas yra sukūręs skulptūrą Lietuvos laisvės gynėjams, kuri stovi prie Televizijos bokšto Vilniuje. Joje pavaizduota ant varpo stovinti moteris, pakėlusi į dangų rankas, o apačioje iškalti Lietuvos himno žodžiai. Skulptūra „Laisvė“ buvo kurta siekiant įamžinti kovojusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą. 

Skulptorius D. Bražiūnas sako: „Laisvė – tai skulptūroje, kuri yra prie TV bokšto, gvildenamos temos interpretacija.“ Jis džiaugiasi, kad Vilniaus mažojo teatro bendruomenė nusprendė apdovanoti laisvoje Lietuvoje kuriantį menininką už indėlį į Lietuvos kultūrą. 

Nuo šiol „Laisvės“ skulptūra kasmet bus teikiama tiems, kurie kuria laisvoje Lietuvoje ir savo darbais yra atsidavę teatrui. Simboliška, kad šis apdovanojimas bus teikiamas Vilniaus mažajame teatre, kuris yra gimęs kartu su atkurta Lietuva (1990-ųjų kovą).    

Vilniaus mažojo teatro informacija