Parodos atidarymo akimirka. goodlife photography nuotrauka

Sekmadienį Vilniaus Bernardinų vienuolyne (Maironio g. 10) atidaryta trijų jaunų menininkių paroda „Saulė, smėlis ir trys poros batų“.

Parodoje susitinka trys kūrėjos – Justė Kamarauskaitė, Urtė Bimbaitė, Indrė Aleksiejūnienė – trys meno kryptys – stiklas, grafika, keramika – ir trys erdvės – Vilniuje, Anykščiuose ir Palangoje.

Menininkių teigimu, šis projektas skatina žmones atrasti save, vienam kitą, kurti kartu, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus bei problemas. Dėl nesusišnekėjimo dažnai kyla pyktis, teigia jos, o paroda – puiki proga mokytis priimti skirtybes.

Kūrybinės dirbtuvės. goodlife photography nuotrauka

Parodą siūloma lankyti tiek pavieniui, tiek grupėms. Menininkės ragina dokumentuoti darbus, ieškoti vaizduose užkoduotų žinučių, kurios diktuoja logines prasmes ir sąsajas. Anot jų, paroda – tai detektyvas. Kiekvienas pamatytus vaizdus sujungia skirtingai, atranda savo žinutę. „Saulė, smėlis ir trys poros batų“ kviečia į kelionę ir paieškas. Artefaktų paieška kaip žaidimas visoms trims menininkėms atrodo įdomus. Autorės Vilniuje surengė pirmąsias kūrybines dirbtuves, antrosios vyks Anykščiuose.

goodlife photography nuotrauka
goodlife photography nuotrauka
goodlife photography nuotrauka
goodlife photography nuotrauka

goodlife photography nuotrauka

Justė Kamarauskaitė yra baigusi vitražo bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Specializavosi ir dirbo Vilniaus arkivyskupijos Ekonomo tarnybos amatų centro dailininke-restauratore, įgijo molbertinės tapybos restauratorės II kvalifikacinę kategoriją. Šiuo metu yra Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos rezidentė. Dalyvauja meno projektuose, festivaliuose, parodose, veda kūrybinius užsiėmimus.

Urtė Bimbaitė, baigusi grafikos specialybę Vilniaus dailės akademijoje, šiuo metu užsiima edukaciniais meno projektais, kuruoja meno renginius ir dalyvauja parodose.

Indrė Aleksiejūnienė yra baigusi keramikos specialybę Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu yra laisvai kurianti menininkė, taip pat dirba skaitmeninės grafikos srityje.

Paroda Vilniuje veiks iki balandžio 26 dienos.