Kadras iš rež. Rugilės Barzdžiukaitės filmo „Rūgštus miškas“ (2018 m., Lietuva, 63 min.).
Kadras iš rež. Rugilės Barzdžiukaitės filmo „Rūgštus miškas“ (2018 m., Lietuva, 63 min.).

Dokumentinis Rugilės Barzdžiukaitės filmas „Rūgštus miškas“ šalies kino teatruose pradedamas rodyti nuo balandžio 5 dienos. Kol kas juose sukasi šio kūrinio anonsas, kviečiantis nusikelti į mirusį mišką Juodkrantėje. 

Tris pavasarius Kuršių nerijoje kurtas filmas turistų lūpomis pasakoja apie didžiausią Europoje kormoranų koloniją ir jų nustekentą sengirę. Į apžvalgos aikštelę užsukančių smalsuolių vertinimai pasigirsta ir filmą pristatančiame klipe.

„Pirmą kartą gyvenime matau tokius medžius, kaip po kokio atominio karo“, – stebisi lankytoja.

Pusantros minutės anonse – ne tik žmonių balsai, bet ir unikalūs gamtos garsai. Marių vandens tyvuliavimas, mirusių medžių girgždesys ir gerklingas kormoranų karsėjimas atspindi viso filmo garso takelį ir subtiliai atskleidžia jo pabaigą. 

Į trumpą kūrinio pristatymą perkeltas ir filme užfiksuotas paradoksas – įtampa tarp gražiausioje Lietuvos vietoje mirštančių medžių ir ne visiems patrauklių paukščių. Kol turistai sprendžia, kas turėtų gyventi, o kam lemta išnykti, įspūdingi filmo bendrakūrėjo Dovydo Korbos nufilmuoti kadrai parodo šį gamtos reiškinį kaip įvairialypį ir nepaklūstantį vienam vertinimui. 

Pasaulinė kūrinio premjera įvyko Lokarno kino festivalyje, kuriame „Rūgštus miškas“ apdovanotas pirmojo ilgametražio filmo kategorijoje. Lietuvoje premjera įvyks „Kino pavasaryje“. Filmas vainikuos Vilniaus tarptautinį kino festivalį, o po jo liks suktis Lietuvos miestų kino ekranuose.

Filmo anonsas:

„Neon Realism“ informacija