Fotomontažas, sudarytas iš Simono Karczmaro fotorportreto ir skaitmeninės jo tapybos darbo „Simchat Tora šventė“ (62 x 74,5) reprodukcijos.Abi šios nuotraukos paimtos iš leidinio „The Shtetl by Simon Karczmar: nuo Dieveniškių iki Cfato“.

Vilniaus žydų viešoji biblioteka maloniai kviečia susitikti su litvakų dailininko Simono Karczmaro sūnumi Natanu Karczmaru, kuris pasitelkęs įvairias garso ir vaizdo priemones pristatys savo tėvo kūrybą ir papasakos apie biografinius, istorinius ir kultūrinius kelius, susijusius su šio svarbaus menininko kūrybiniu palikimu.

Renginio data ir laikas: balandžio 3 d. (trečiadienis), 18.00

Renginio vieta: Gedimino pr. 24

Renginys bus transliuojamas tiesiogiai bibliotekos „YouTube“ kanale.

Naiviąja maniera tapęs Simon Karczmar (1903–1982) gimė Varšuvoje, Lenkijoje. Menus jis studijavo Paryžiuje, kur praleido dvidešimt savo gyvenimo metų. Nors 1962 m. jis išvyko iš Prancūzijos į Izraelį, dauguma jo vėlesnės kūrybos kyla iš asmeninių vaikystės prisiminimų, o pasakoja vizualiai pagaulią bei estetiškai nuostabią istoriją apie kasdienį žydų gyvenimą Rytų Europoje.

Neseniai Dieveniškėse pastatytas specialus S. Karczmaro garbei dedikuotas memorialas, o sostinėje veikiančiame Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje surengta jo tapybos paroda.

S. Karczmaro darbai eksponuoti daugiau kaip šimta parodų Izraelyje, JAV, Meksikoje ir Kanadoje. Lietuvoje šio menininko kūryba pristatoma pirmą kartą jo sūnaus N. Karczmaro iniciatyva.

„Kartu su mama svajodavome surengti tėvo kūrybos parodą Vilniuje. Jo kūryba atskleidžia visus gyvenimo štetle aspektus: religiją, šventes, kasdienius darbus. Nuo tėčio mirties nepardaviau nei vieno jo sukurto darbo, kad išlaikyčiau kolekciją pilną. Norėčiau, kad iš Lietuvos ji toliau keliautų po žydų muziejus ir institucijas pasaulyje“, – teigia N. Karczmaras.

Organizatorių informacija