Režisierius Audrius Stonys. „Scanoramos“ organizatorių nuotrauka

Audriaus Stonio ir Kristinos Briedės filmą „Laiko tiltai“ atrinko garsusis „Magnificent 7“ festivalis, iki balandžio 15 dienos vykstantis Belgrade. 

Penkioliktus metus rengiamas festivalis unikalus tuo, kad jo programoje rodomi tik septyni pastaraisiais metais sukurti dokumentiniai filmai, atrinkti iš viso pasaulio. Tai ryškiausi pastarojo laikotarpio pasaulinio dokumentinio kino filmai. 

Patekti į septynetą – daugelio dokumentinio kino kūrėjų svajonė. Ypač todėl, kad festivalis sulaukia didžiulio publikos dėmesio. A. Stonį galima vadinti šio festivalio favoritu, nes tai jau ketvirtas režisieriaus filmas, atrenkamas dalyvauti prestižinio festivalio programoje. Keturių filmų nėra rodęs joks kitas festivalyje dalyvavęs režisierius. 

Jau tapo įprasta, kad visi bilietai į festivalio kino seansus, vykusius 3000 žiūrovų talpinančioje pramogų ir konferencijų centro „Sava“ kino salėje, yra iššluojami gerokai prieš paskelbiant programą. 

Festivalio rengėjai užsitarnavo besąlygišką publikos pasitikėjimą tuo, kad per septynias festivalio dienas jie pamatys septynis ryškiausius ir įdomiausius dokumentinius filmus iš viso pasaulio. 

Tarp praeityje „Magnificent 7“ dalyvavusių režisierių yra tokie pasaulinį pripažinimą pelnę vardai kaip Viktoras Kosakovskis, Michaelas Glawoggeris, Heddy Honigmann, Sergejus Loznica, Helena Treštikova, „Oskaro“ lauretas Malikas Bendjelloulas ir kiti. 

2006-aisiais filmą „Prieš parskrendant į Žemę“ festivalyje pristatė režisierius Arūnas Matelis. 

Filmui „Laiko tiltai“ suteikta ypatinga garbė tapti jubiliejiniu, šimtuoju, festivalio filmu. 

Kaip sakė festivalio programos sudarytojas Tue Steen Muller: „Labai simboliška ir jautru, kad Audriaus Stonio ir Kristinos Briedės filmas „Laiko tiltai“ bus rodomas balandžio 10 dieną, trečiadienį, ir taps 100-uoju „Magnificent 7“ parodytu filmu per festivalio gyvavimo istoriją.“ 

Lietuvių žiūrovai filmą „Laiko tiltai“ netrukus galės pamatyti Lietuvos kino teatruose.

Lietuvos filmų centro informacija