Kokia yra kultūra? Kokią įtaką ji turi miestams ir jų gyventojams? Kauno menininkų namai (KMN), minėdami Pasaulio kultūros dieną, švenčiamą kasmet balandžio 15-ąją, klausia: kur yra kultūra Kaune ir Kauno rajone ir kaip ji veikia? Atsakymai pateikiami akcijoje „#kurkultura“, pristatančioje kultūros gausą, vertę ir potencialą miestiečiams ir miesto svečiams. Balandžio mėnesį įvairiose Kauno platformose bus galima išvysti šio miesto kultūros istorijas, aptariančias statistiką, patirtis ir įvairias bendradarbiavimo formas.

Akcijos „#kurkultura“ atspirties taškas – kultūros vertės klausimas: kaip galima ją išmatuoti? Renkant statistinius duomenis, buvo aktyviai įtrauktos Kauno kultūros bendruomenės: organizacijos, institucijos, iniciatyvos ir sambūriai. Surinkti duomenys atspindi kultūros žanrų įvairovę, renginių skaičių, kultūros savanorystės galimybes ir pasiūlą, taip pat – vietų bei programų, prieinamų neįgaliesiems, skaičių. Ne mažiau svarbi žiniasklaida, informuojanti apie kasdienį kultūros ir meno vyksmą. Tai – pirmasis tokio tipo tyrimas Kauno mieste, sukursiantis precedentą ateities analizėms ir galimoms auditorijų plėtros, bendradarbiavimo strategijoms. 

Kultūros statistika atsispindi ir yra papildoma Kauno kultūros istorijomis – videoreportažais, plačiau pasakojančiais apie bendruomeniškumą, prieinamumą ir sklaidą.

„Šia akcija siekiame pabrėžti ir pasidžiaugti Kauno kultūros gausa: 2018 m. Kauno mieste ir rajone veikė per 200 kultūros organizacijų ir iniciatyvų, suorganizavusių daugiau nei 7000 tūkstančius renginių, iš kurių net 50 proc. – nemokami. Šiuose renginiuose apsilankė per 1 milijoną lankytojų. Įdomu ir tai, kad daugiau nei pusė mieste ir rajone veikiančių organizacijų yra nevyriausybinės, bendruomeninės, poreikis joms kurtis kyla iš apačios. Tikimės, kad akcija „#kurkultura“ skatins tolesnį kultūros kūrėjų, vartotojų ir rėmėjų pokalbį apie kultūros vertę, kurią kartais – sąmoningai ar ne – pamirštame“, – teigia KMN vadovė Rūta Stepanovaitė.

Kauno kultūros gausa stebina ir šių metų vasarį išleistu žemėlapiu „Kultūrinis šokas“, pažymėjusiu net 100 kultūros židinių Kauno centre. 

Tyrimo metu surinktus duomenis ir videoistorijas galima išvysti specialiai šiai akcijai sukurtoje balandžio 15–30 d. nuolat pildomoje interneto svetainėje www.kurkultura.kmn.lt.

KMN informacija