Gydytojas Tomas Stumbrys

Dantų netekimo problema buvo aktuali visais laikais. Šiandien, technologijoms nuolat tobulėjant ir ieškant naujų gydymo sprendimų, dantų netekimas vis dar yra labai aktualus. Tačiau šios dienos siūlomi sprendimai – daug patikimesni ir profesionalesni, nei iki šiol buvę. Dantų implantavimas – iki šiol geriausiai įvertintas sprendimas, norint atkurti prarastus dantis. Visgi, dantų implantai iki šiol apraizgyti įvairių nepagrįstų mitų. Juos aptarti paprašėme odontologijos klinikos „Papadent“ gydytojo-odontologo Tomo Stumbrio.

Mitas: prarastų dantų atkurti nebūtina

Tai dažniausiai pasitaikanti nuostata, kurią tenka išgirsti odontologams. Tokį nusistatymą odontologas Tomas Stumbrys vadina ne kaip kitaip, kaip mitu. „Tai ypač dažnai pasitaiko tarp pacientų, kurie neteko vieno ar dviejų dantų. Praradus vieną ar du dantis, visi kiti stabiliai laikosi ir kartais pacientas tiesiog pripranta prie nežymaus nepatogumo jausmo, kai nėra danties. Ilgainiui jis ima manyti, jog to danties jam visai ir nebereikia. Tačiau tai labai apgaulingas jausmas, ilgainiui atnešantis rimtų pasekmių“, – įspėja gydytojas.

Gydytojas Tomas Stumbrys

Jis teigia, kad, iš tiesų netekus dantų ir jų ilgai neatkuriant, kyla grėsmė susilpninti kitus dantis, jų netekti. Pavyzdžiui, netekus krūminių dantų, pacientai dažnai nusprendžia jų neatkurti, tačiau ilgainiui dėl to ima labiau nusidėvėti priekiniai dantys, kurie kasdien turi atlaikyti didesnį krūvį kramtant. Bet to, ilgai neatkuriant prarastų dantų, ima tirpti žandikaulio kaulas. Jam menkstant, net ir sveiki likę dantys tampa paslankesni, ima judėti ir ilgainiui gali iškrypti ar net iškristi.

Todėl netekus dantų visais atvejais reikia juos atkurti. Dantų implantai – šiuolaikiškas ir patikimas sprendimas. Dantų implantas – tai mažas metalinis sriegelis, kuris įsriegiamas į buvusio danties šaknies vietą ir taip atlieka šaknies vaidmenį. Ant implanto tvirtinamas vainikėlis atkuria natūralią danties išvaizdą ir funkciją.

Mitas: dantų implantavimas – sudėtingas ir nepatikimas procesas

Tai dar vienas mitas, kurį dažnai tenka išgirsti odonotologams, dirbantiems su dantų netekusiais pacientais. Išgirdę, jog jiems reikalingas dantų implantas, jie išsigąsta. „Dažniausiai tik tiems pacientams, kuriems pirmą kartą bus atliekama dantų implantacija, pati sąvoka atrodo gąsdinanti ir sudėtinga. Tačiau iš tiesų tai tik baimė. Realybėje viskas daug paprasčiau“, – sako odontologijos klinikos „Papadent“ gydytojas-odontologas Tomas Stumbrys.

Gydytojas Tomas Stumbrys

Dantų implantavimas atliekamas greitai ir neskausmingai. Dantų implantai gali būti sriegiami tais atvejais, kai pacientas netekęs vieno, kelių ar net visų dantų. Šiandien vienas populiariausių metodų, kai pacientams, netekusiems visų vieno žandikaulio dantų, sriegiami keturi implantai, o ant jų tvirtinamas natūraliai atrodančių ir natūralią dantų funkciją atkuriančių vainikėlių tiltas. Tokia procedūra leidžia atkurti šypseną vos per 24 valandas.

Mitas: implantams reikia sudėtingos priežiūros

Pacientai, kurie ryžtasi dantų implantacijai, dažnai klausia, kaip dažnai teks keisti implantus ir kiek laiko nuo šiol jiems reikės skirti dantų priežiūrai. Tačiau odontologas sako, kad ir tai, jog implantams reikalinga išskirtinė priežiūra, o jų garantijos laikas – ribotas, taip pat tėra mitas. Šiandien Lietuvoje pacientams sriegiami moderniausi gamintojų implantai, kurie ne tik užtikrina prigijimą, nesukelia jokių infekcijų, tačiau ir tarnauja pacientui visą gyvenimą. Tokia garantija leidžia būti ramiems, jog vieną kartą pasirūpinus dantų atkūrimu, gražia šypsena galėsite džiaugtis visą likusį gyvenimą.

Gydytojas Tomas Stumbrys

Be to, kaip sako gydytojas Tomas Stumbrys, dantų implantams nereikia specialios priežiūros, kaip pavyzdžiui, išimami dantų protezai. Po atliktos implantacijos dantis reikėtų prižiūrėti taip, kaip tai patariama daryti pagal burnos priežiūros rekomendacijas. Kasdienis dantų valymas bent du kartus per dieną, tinkamos dantų pastos naudojimas, dantų siūlas ir kruopštus tarpdančių valymas leis palaikyti tinkamą burnos higieną. O ilgainiui, supratę, kad Jūsų dantys ne tik atrodo, bet ir tarnauja taip kaip natūralūs, pamirškite ir tai, kad buvote jų netekę.