Režisierius Arūnas Matelis. Sandros Ščedrinos nuotrauka

Kovo mėnesį režisieriaus Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pirmą kartą buvo pristatytas Čikagoje ir atstovavo Lietuvos kinui 22-ajame Čikagos Europos Sąjungos kino festivalyje. Festivalio uždarymo metu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ buvo apdovanotas specialiuoju prizu (eng. honourable mention). Tai jau 14-as šio dokumentinio filmo apdovanojimas.

Čikagos Europos Sąjungos kino festivalis yra didžiausias Šiaurės Amerikoje, pristatantis naujausius ES šalių filmus. Festivalį rengia „School of the Art Insitute of Chicago“ ir žymaus JAV kino kritiko Gene Siskelio prestižinis kino centras, bendradarbiaujant su ES šalių konsulatais ir kitomis institucijomis. Šiemet festivalis vyko kovo 8–balandžio 4 dienomis.

Čikagos Europos Sąjungos kino festivalio publikos apdovanojimų laureatus renka žiūrovai slaptai balsuodami. A. Matelis džiaugiasi tokiu palaikymu: „Ačiū aktyviai dalyvavusiems tautiečiams. Tai ne tik „Lūzerių“ laimėjimas, bet ir lietuviškos stiprybės įrodymas – buvo konkuruota su geriausiais vaidybiniais filmais.“

Šių metų filmų programą sudarė 60 premjerų iš 28 ES valstybių. Festivalį atidarė pasaulyje vertinamo bulgarų režisieriaus Stephano Komandarevo filmas „Directions“, kuris buvo pristatytas ir nominuotas Kanų kino festivalyje. Į repertuarą taip pat įtraukti pasaulyje įvertinti filmai, žinomiausių Europos vardų kūriniai: „Oskarui“ nominuoto Wimo Wenderso naujausias darbas „Submergence“, vengrų režisieriaus Kornélio Mundruczó filmas „Jupiter’s Moon“, nominuotas Kanų kino festivalyje, ir škoto Armando Iannucci „The Death of Stalin“, laimėjęs Europos kino apdovanojimą, nominuotas dviem BAFTA apdovanojimams.

2007 metais šiame festivalyje buvo pristatytas A. Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę“, už kurį režisierius buvo apdovanotas Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimu.

„Studio Nominum“ informacija

Sandros Ščedrinos nuotrauka
Sandros Ščedrinos nuotrauka
Sandros Ščedrinos nuotrauka