EPA nuotrauka

Japonijos imperatorius Akihito istorinėje ceremonijoje paskelbė, jog atsistatydina. Dėl amžiaus ir silpstančios sveikatos 85-erių monarchui parlamentas suteikė leidimą perleisti pareigas įpėdiniui. Akihito yra pirmasis Japonijos imperatorius, atsisakęs sosto per daugiau nei paskutinius 200 metų. Japonijos imperatorius neturi jokios politinės galios, politikoje vaidina tik simbolinį vaidmenį.

EPA nuotrauka

Antradienį ryte imperatorius dalyvavo šintoistinėje ceremonijoje, kurios metu papasakojo savo planus mitologiniams Japonijos imperatorių giminės protėviams.

Pagrindinė sosto atsisakymo ceremonija vyko imperatoriškųjų rūmų salėje. Jos metu buvo perduoti imperatoriškosios valdžios simboliai – kardas ir brangakmenis. Tuomet imperatorius paskutinį kartą oficialiai kreipėsi į japonus, dėkodamas už paramą ir palaikymą per visus 30 jo valdymo metų.

Japonijos imperatoriaus rūmai. EPA nuotrauka

Į istoriją Akihito įėjo kaip reformatorius: pirmasis imperatorius, atsisakęs būti oficialiai vadinamas dievu, pirmasis imperatorius, kreipęsis į tautą per televiziją, pirmasis imperatorius, vedęs kilmingų šaknų neturinčią moterį. Jis taip pat rodė solidarumą su paprastais japonais, ypač lankydamas nukentėjusiuosius nuo žemės drebėjimų ir potvynių 2011-aisias.

EPA nuotrauka

59-erių įpėdinis princas Naruhito išsilavinimą įgijo Tokijuje ir Oksforde, yra istorikas, vandens transporto tyrėjas ir memuarų autorius, ne vieną dešimtmetį aktyviai kalbėjęs apie aplikosaugos problemas. Oficialiai princas Naruhito įžengs į sostą trečiadienį. Su naujo imperatoriaus valdymu pagal japonų tradicijas prasidės ir nauja era – reiwa, japoniškai „tvarka ir harmonija“.

Sosto paveldėtojas Naruhito su žmona. EPA nuotrauka

Parengta pagal užsienio spaudą