Renato Dūdos nuotrauka

Nuo gegužės pradžios vėl skamba Vilniaus kariliono muzika: kasdien 13 ir 19.15 val. kviečiame klausytis 15 minučių trukmės nemokamų koncertų.

„Praėjusiais metais pasiteisino mintis miestelėnus ir sostinės svečius du kartus per dieną pakviesti į nemokamus 15 minučių trukmės koncertus. Dienos metu dažniau ateidavo moksleivių ir senjorų grupės ar pietaujantys aplinkinių įstaigų darbuotojai. Vakarais kariliono koncertai sutraukdavo daug turistų ar pramogauti susiruošusių vilniečių. Tad ir šį sezoną nuo gegužės pradžios vėl skamba trumpi Vilniaus kariliono koncertai, kuriuose – ir bažnytinė muzika, ir klasika, ir specialiai karilionui parašyti kūriniai, ir net populiarios melodijos“, – dalijasi brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP.

Vienuolis pasakoja, kad visus metus kariliono muzika skamba religinių, valstybinių, istorinių ir miesto švenčių progomis. Be to, jau surengti du tarptautiniai Vilniaus kariliono festivaliai, sutraukę gausybę šios unikalios muzikos gerbėjų. Šiemet jis prasidės liepos 10 dieną ir dovanos net 5 nemokamus koncertus.

„Žinoma, festivalis organizuojamas ir šiemet. Trečiajame sulauksime tikrai įdomių karilionierių – tiek grojančių, tiek ir kuriančių šią išskirtinę muziką. Išduosiu paslaptį, kuo šiųmečiai koncertai bus neįprasti: visuose, be kariliono, gyvai pritars vis kitoks instrumentas: saksofonas, akordeonas, gitara ar net vokalas. Taigi tikrai bus įdomu, bet apie tai pranešime vėliau“, – intriguoja brolis dominikonas.

Iki spalio 1 d. kiekvieną dieną, 13 val. ir 19.15 val., skambės nemokami 15 minčių trukmės koncertai. 

2015 metais Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengtas didžiausias centrinėje Europoje karilionas, turintis net 61 varpą. Mažiausias sveria 8 kilogramus, didžiausias – beveik pusketvirtos tonos. Juos nuliejo garsi Nyderlandų Karalystės Asteno miesto varpų liejykla „Royal Eijsbouts“. Vilniaus karilionas išsiskiria dar ir tuo, kad yra ne tik didžiausias Lietuvoje, bet ir vienintelis, įrengtas bažnyčioje.