Žurnalo ir leidyklos šeimai „Artuma“ redakcija drauge su kino kritiku Ramūnu Aušrotu išsiruošė į kelias ilgai lauktas išvykas, kad pristatytų nuostabųjį klebono Kamilio Mažąjį pasaulį ne tik knygoje, bet ir filmo takelyje!

Sovietmečiu maždaug šimte užsienio šalių Giovannino Guareschi knygos buvo leidžiamos ir perleidžiamos milijoniniais tiražais, akimirksniu išparduodamos Vietname ir Brazilijoje, Grenlandijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Italijos miestelio viršaičio komunisto ir klebono, besikalbančio su Nukryžiuotuoju, nuotykiai sukeldavo juoką pro ašaras skaitytojams, niekada nepažinusiems nei komunistų, nei katalikų. Ir šiandien Mažąjį pasaulį žmonės nori pažinti su ne mažesniu užsidegimu!

Prieš 62 metus Venesueloje kunigas salezietis Antanas Sabaliauskas Don Kamilį prakalbino lietuviškai. Deja, nors ir prašnekęs lietuviškai, Don Kamilis ilgus dešimtmečius Lietuvoje liko beveik nežinomas. Mat čia vis dar kabėjo Stalino ir draugų portretai, o Don Kamilio bičiulio Nukryžiuotojo Jėzaus atvaizdai buvo niekinami. Taigi ir pats Don Kamilis nebuvo įsileistas.

Prieš dešimt metų Don Kamilis smagiai atžingsniavo į Artumos redakciją. Atėjo ir ilgai neišėjo. Matyt, patiko. Kelerius metus kas mėnesį dešimttūkstantiniu tiražu Artumos skaitytojai vis gaudavo žinių iš Mažojo pasaulio. Don Kamilis tapo ne tik žinomas, bet ir mylimas, o kai jis paliovė šmėžuoti žurnalo puslapiuose, tūlas jo netgi pasiilgo. Ši knyga – pirmoji iš Don Kamilio Mažojo pasaulio ciklo – tai Artumos atsakas į daugelio skaitytojų lūkesčius.

Bažnytkaimio klebonas Don Kamilis – žinomas ir mylimas visame pasaulyje. Jis tvirtas kaip jautis, geros širdies, bet užsispyręs ir karštakošis. Didžiausias jo priešininkas – ne ką mažiau žinomas viršaitis komunistas Peponis. Raudonasis iki kaulų smegenų, tačiau lemiamomis akimirkomis paklūstantis sąžinės balsui.

Jei Don Kamilį ir Peponį sunku pavadinti literatūriniais personažais, juo sunkiau taip įvardyti trečiąjį ir patį svarbiausią veikėją – Kristų, Don Kamilio draugą ir Vadą, kuriam, tegu ir sukandęs dantis, paklūsta ir Peponis.

Mažasis pasaulis – autoriaus meistriškai nuaustas iš nostalgiškų gyvenimo Po upės žemumoje prisiminimų bei tikrovės. Tai įstabiu humoru žaižaruojantys pasakojimai apie Žemumos žmones ir kad žmogus visada gali rasti kelią į kito žmogaus širdį.

Renginiai vyks:

Klaipėdoje – gegužės 26 d. 18 val. (LCC universitete, Kretingos g. 36),
Šiluvoje – birželio 1 d. 13.30 val. (Šiluvos kultūros centre, Jono Pauliaus II g. 12)

Diskusiją „Ar įmanoma bendrystė tarp skirtingų politinių įsitikinimų žmonių?“ po filmo peržiūros ves kino kritikas Ramūnas Aušrotas.

Renginio metu – gailimybė pamatyti unikalų filmą su Fernandeliu ir įsigyti knygą su ypatinga nuolaida!