Unsplash.com nuotrauka

Šri Lankos vyskupai nusprendė, kad Mišias vėl bus galima aukoti nuo pirmadienio, gegužės 13 dienos ir kad katalikiškos mokyklos, kurios irgi buvo uždarytos dėl saugumo sumetimų, atsidarys antradienį, gegužės 14 d.

Šri Lankoje ir šį sekmadienį nebus aukojamos katalikų Mišios. Tačiau pagal vyskupų priimtą sprendimą, jis bus paskutinis sekmadienis be Mišių po Velykų sekmadienį sostinėje ir kitose vietovėse surengtų teroristinių atakų. Sprogdinimuose keliose bažnyčiose ir viešbučiuose žuvo 258 žmonės ir sužeista apie 500 žmonių. 

Sprendimas atidaryti bažnyčias ir mokyklas priimtas po dvylikos  katalikų vyskupų susitikimo su Šri Lankos prezidentu Maithripala Sirisena gegužės 9 d. Susitikime dalyvavo taip pat kardinolas Malcolm Ranjith, sostinės Kolombo arkivyskupas. Jis informavo, kad pagrindinės Velykų sekmadienio atakų aukų paminėjimo pamaldos įvyks gegužės 16 Negombe miestelyje netoli sotinės, kuriame Velykų sekmadienį per sprogdinimus šv. Sebastijono bažnyčioje žuvo daugiau kaip šimtas žmonių. Mišios miestelyje įvyks po atviru dangumi.