Kun, Benediktas Jurčys OFM. „Vilties bėgimas“ nuotrauka

Gegužės 19 d., sekmadienį, Klaipėdoje vyks jau 12-asis „Vilties bėgimas“. Taip pat organizatoriai tądien uostamiestyje kviečia ir į Baltijos kelio minėjimą bei Laisvės dainų koncertą.

Renginiai skirti paremti 2005 metais įsteigto Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą. Jame teikiamos nemokamos psichosocialinės, dvasinės ir sveikatinimo paslaugos onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems.

„Vilties bėgimas“ vyks 09:00-17:00 val., startas ir finišas – Atgimimo aikštėje. 13:30-14:45 val. bus minimas prieš 30 metų vykęs Baltijos kelias. Susirinkusieji Liepų, Tiltų, Pilies, N. Uosto, Daukanto gatvėse susikabins rankomis ir apjuos „Vilties bėgimo“ trasą. Apjuosus trasą vyks 10 km bėgimas, kuomet bėgikai ant nugaros neš žmonių išsakytas mintis ir svajones. Nuo 15 val. vyks Laisvės dainų koncertas. Atlikėjai: Nomeda Kazlaus, Jonas Sakalauskas ir Agnė Sabulytė, Edgaras Lubys, Vytautas Grubliauskas, Paulina Skrabytė ir grupė „The Others“, Loreta Piaseckienė, Marius Mickus, Vytauto Didžiojo gimnazijos ansamblis „Žemaitukas“ (vad. Milda Damalienė), Klaipėdos Vydūno ansamblis (vad. Aistė Strakšienė).

„Vilties bėgimas“ nuotrauka

Brolis pranciškonas Benediktas Jurčys kviečia rasti laiko ir atvykti į 12-ąjį  „Vilties bėgimą“. Jis teigia:

Iš esmės žmogus yra pažįstamas ir atpažįstamas tik per solidarumo santykį. Būtent per šį santykį prasiskleidžia mūsų žmoniškumo žiedas, nusilupa kaukės, nušvinta tikrasis veidas. Kiekvienas žmogus tampa labai svarbus.

Būtų sunku kurti solidarumo santykį be vardo, be prasmės, be meilės. Būtų labai sunku. Pastebėjau, kad ir šuniukui malonu išgirsti savo vardą, kai jį kviečia šeimininkas…. Kažkaip netgi norisi pasakyti, – nėra gyvenimo be vardo, prasmės ir meilės, be kurių negalėtų išaugti solidarumo ryšys. Šis ryšys ugdo mūsų žmoniškumą, tai – vienintelė „priemonė“ tobulinti savo gyvenimą.

Tačiau svarbiausia – prisiminti, kad mūsų gyvenimo deguonis yra laikas. Gali turėti 150 mln. eurų, bet jei neturėsi laiko – esi beturtis! Gyvenimas, meilė ir kūryba neįmanomi be laiko. Meilei reikia labai daug laiko, amžinybės! Tik laiko turtingi žmonės yra tikrieji turčiai. Tik laiko turtingi žmonės tampa didvyriais.

Ateik, parodyk, kad turi laiko „Vilties miesto“ renginiams, gegužės 19 d. dalyvauk Vilties bėgime, susižieduok viltimi! Nutiesk solidarumo ryšį! Įvardink, surask prasmę ir meilę! Skirk dalelę savo laiko sergantiems onkologinėmis ligomis, jų artimiesiems.

„Vilties bėgimas“ pažadina sąžines, paliečia ir perkeičia mūsų akmenines širdis į mylinčias ir gyvenimą kuriančias širdis. Ateik! Sujunk savo širdį solidarumo saitais su kitais Vilties bėgimo trasoje! Drauge kurkime Klaipėdos miesto sėkmės istoriją.

Toks yra mūsų, mažesniųjų brolių, solidarumo testamentas.“

Daugiau informacijos

Organizatorių informacija