Jean Vanier (1928-2019) dokumentiniame filme „Summer in the Forest“.

Katalikai neteko gyvo šventojo, skelbė pasaulio žiniasklaida gegužės 7-ąją, sužinojus apie „Arkos“ bei „Tikėjimo ir Šviesos“ bendruomenių įkūrėjo Jeano Vanier (Žano Vanjė) mirtį. Kanadiečių filosofas ir teologas po sunkios mirties mirė eidamas 91-uosius metus. 

Už savo gyvenimo veiklą J. Vanier buvo apdovanotas Prancūzijos Garbės legiono ordinu, Kanados ordinu, Templetono premija, daug kartų buvo nominuotas Nobelio taikos premijai. 

Meilė nėra kažkas nepaprasto, herojiško, sakydavo J. Vanier, tai tiesiog žinojimas, kaip paprastus dalykus daryti su švelnumu.

J. Vanier buvo išreiškęs kuklių laidotuvių norą Prancūzijos Šiaurėje Trosly-Breuil miestelyje, kur jis įsteigė pirmąją „Arkos“ bendruomenę ir pats joje gyveno. Gerbiant velionio pageidavimą, visi, norintieji pamatyti privatų atsisveikinimą su juo, kviesti laidotuves stebėti internetu. Jas anglų ir prancūzų kalbomis transliavo katalikiška prancūzų televizija KTO savo jutubo kanale. Laidotuvių įrašas:

Vatican News pranešė, kad a. a. Jeano Vanier laidotuvių Mišių metu perskaitytas popiežiaus Pranciškaus laiškas: „Gyvenime vienydamasis su Kristumi, kuris prisiėmė visą mūsų žmogiškąjį silpnumą, Jeanas Vanier rūpinosi, kad visi silpni ir pažeidžiami žmonės nebūtų atstumti, bet būtų priimami ir pripažįstami kaip mūsų broliai ir seserys, kad būtų gerbiami visi žmonės, nepriklausomai nuo tikybos ir socialinės padėties. Medžiu Dievą, kad saugotų didžiąją gražią „Arkos“ šeimą ir kad visos Jeano Vanier pavyzdžio įkvėptos bendruomenės ir toliau būtų šventės ir atleidimo, atjautos ir džiaugsmo vietomis, kad kiekvienam kenčiančiam žmogui liudytų, jog Dievas visus myli ir kviečia būti broliško, teisingo ir taikaus pasaulio piliečiais“.

Jean Vanier su popiežiumi Pranciškumi 2014 m. Vatican News nuotrauka

Parengta pagal užsienio spaudą