Nuotaukos autorius Dainius Tunkūnas

Prieš kelias dienas įsiplieskus diskusijoms dėl kunigų, feisbuke kritikuojančių arba savo pasisakymais remiančių kandidatę į prezidentus Ingridą Šimonytę, Lietuvos vyskupų konferencija primena, kad politinė agitacija dvasininkams nederama.

Gegužės 14-16 d. Lietuvos vyskupai posėdžiavo plenariniame posėdyje. Informaciniame pranešime rašoma: „Užfiksavus keletą dvasininkų vykdomos politinės agitacijos socialiniuose tinkluose atvejų, Lietuvos vyskupai dar kartą primena, kad kunigai pašaukti skelbti Evangeliją ir tarnauti toms bendruomenėms, kurios jiems yra pavestos. Kaip nustato kan. 287 § 2, „dvasininkai ir vienuoliai neturi aktyviai dalyvauti politikoje ir politinių partijų veikloje, nebent kompetentingos bažnytinės valdžios sprendimu tai būtų reikalinga Bažnyčios teisėms ginti ar bendram gėriui skatinti“.

Primename, kad Lietuvos vyskupai yra paskelbę laišką tikintiesiems, kuriuo skatina dalyvauti Lietuvos prezidento bei Lietuvos atstovų Europos Parlamente rinkimuose ir rinktis atsakingai. Visą laišką skaitykite čia.

Antrasis Prezidento rinkimų antrasis turas drauge su Europos Parlamento rinkimais vyks gegužės 26 dieną. Dėl valstybės vadovo posto varžosi Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.