Christoph Schmid / unsplash.jpg
Britų užsienio reikalų ministras Jeremy Huntas paskelbė vieno anglikonų vyskupo atliktą ataskaitą, kurią užsakė Didžiosios Britanijos vyriausybė. Situaciją padėjo sukurti ir „politkorektiškumas“.

Krikščionių persekiojimas pasaulyje – beveik genocidas. Tokia išvada daroma ataskaitoje, kurią kuravo britų vyriausybė, o atskiras jos dalis iš anksto paskelbė užsienio reikalų ministras Jeremy Huntas vizito Etiopijoje metu.

Pasak tyrimo, kuris buvo patikėtas atlikti Truro anglikonų vyskupui Philipui Mountstephenui ir kurio visas tekstas bus paskelbtas vasarą, Evangelijos sekėjai yra mažiausiai toleruojama religinė grupė visame pasaulyje. Palestinoje krikščionių liko vos 1,5% gyventojų, o Irake nuo 2013 m. krikščionių sumažėjo nuo 1,5 milijono iki mažiau nei 120.000.

Kalbėdamas Adis Abeboje ministras apkaltino dėl šios situacijos ir „politkorektiškumą“, sakydamas – kadangi krikščionybė siejama su kolonizacija, daugelis gėdijasi šiandien ginti krikščionis, nesuvokdami, jog kai kurie jų yra neturtingiausi planetos gyventojai.

„Galvoju ne tik apie šį tyrimą, bet ir apie tai, kas Velykų sekmadienį nutiko Šri Lankoje, kas pažadino visus, sukeldamas baisų šoką“, – sako ministras. „Problema ne tik tai, kad krikščionių persekiojimas plinta geografiškai, tačiau jis ir intensyvėja“, –  rašo vyskupas ataskaitoje. Pasak jo, kai kuriuose regionuose persekiojimų lygis ir pobūdis priartėjo prie tarptautinio genocido apibrėžimo pagal Jungtinių Tautų kriterijus. „Pagrindinis tokių genocido veiksmų prieš krikščionis poveikis – egzodas, – sako vyskupas ir priduria: – Šiuo metu krikščionybei kyla visiško išnaikinimo pavojus kai kuriose Artimųjų Rytų dalyse, kur yra jos giliausios šaknys.“ Pristatydamas ataskaitą ministras J. Huntas paragino politikus nebijoti pasirinkti pozicijos šioje situacijoje.