Teresa Heapy, David Litchfield „Spindintis miestas“ – istorija apie draugystę 3–6 metų bičiuliams

Jeigu skaitėte pirmąją šių autorių knygelę „Nuostabusis mėnulio žemėlapis“, tikriausiai prisimenate, kaip du draugai Peliukas ir Meškiukas pasigaminę žemėlapį iškeliavo ieškoti Mėnulio. Tuo jų nuotykiai nesibaigė ir šį kartą bičiuliai iš tamsios gūdžios girios iškeliauja į spalvingų žiburių kupiną Spindintį miestą.

Ten jiedu sutinka Katę, o ši tuoj pat pasisiūlo jiems viską aprodyti. Tačiau po spindinčiais žiburiais šmėžuoja šešėliai, o Katė – anaiptol ne tokia, kokia rodosi esanti. Ar Peliukas ir Meškiukas išvengs mirtino pavojaus? Ar ras kelią namo?

Šioje pasakiškoje knygelėje apie tikrą draugystę yra instrukcija, kaip pačiam pasidaryti iš popieriaus lėktuvėlį! O iliustracijos tiesiog užburia. Peliukas ir Meškiukas mažuosius skaitytojus moko svarbiausios draugystė tiesos: „kai aš turiu tave, o tu turi mane, mes neprapulsim“. 

Kristina Ohlsson „Zombių karštinė“ – kvapą gniaužianti istorija 8–12 metų drąsuoliams

Karščiausią, kokią tik žmonės pamena, vasarą Eldsaloje ima dėtis keisti dalykai. Vieną vėlyvą vakarą į Herberto ir jo senelio namus pasibeldžia nepažįstamasis su dviem lagaminais. Nuo vieno jų ant slenksčio lieka tamsi dėmė. Kraujas? O dar tos miestelį užplūdusios vapsvos... Netrukus vienas po kito paslaptinga liga suserga žmonės: išbąla, jų akys parausta. Bet visų šiurpiausia dar tik laukia. Herbertas sykį išvysta bendramokslį, nešantį rankoje triušį. Negyvą ir kruviną.

Herbertas su bičiule Sale, apleistame malūne įsirengę slėptuvę, ima aiškintis baisiųjų įvykių paslaptis. Joks gyvas – ar negyvas – padaras ten jų nepasieks. Ar visgi pasieks?..

Rašytoja Kristina Ohlsson šiuo metu gyvena Stokholme. Ji yra dirbusi Švedijos slaptojoje tarnyboje ir Užsienio reikalų ministerijoje, bet nuo 2012 m. visą dėmesį skiria rašymui. Sukūrusi istorijas apie Ohiuse gyvenančius draugus „Stiklo vaikai“, „Sidabrinis vaikas“ ir „Akmeniniai angelai“ bei nuotykių romaną „Hester Hilo paslaptis“, K. Ohlson neabejotinai priklauso Švedijos detektyvų kūrėjų elitui ir yra viena iš labiausiai vertinamų vaikams rašančių šalies autorių.

Bjarne Blomkvist „Trijulės byla: mįslingas testamentas“ – detektyvas su užduotimis 6–8 metų smalsuoliams

Tai jau antrasis Bjarne Blomkvist detektyvas vaikams, išleistas lietuviškai (pirmoji knyga „Trijulės byla: keistas įsilaužimas“). Karlas, Benas ir Semra turi padėti išnarplioti mįslę. Senoje viloje velionis ponas Fogelis paslėpė testamentą, skirtą antram paveldėtojui. Tačiau pono Fogelio dukterėčia dalintis nenori. Prasideda lenktynės su laiku. Ar ketveriukė suspės rasti antrąjį testamentą?

Knyga su daugybe paveikslėlių, galvosūkių ir žaidimų kviečia vaikus spręsti bylą kartu ir mokytis skaityti! O mokytis skaityti – sudėtingas darbas. Jis įveikiamas tik mažais žingsneliais. Ši knyga bus puiki pagalba. Skaitymą palengvins trumpos pastraipos, o perskaitytą tekstą padės suprasti gausūs paveikslėliai. Besimokančius skaityti vaikus pradžiugins šaunūs personažai.

„Trijulės byla: mįslingas testamentas“ – tai trijų pakopų skaitymo malonumas! Didelės raidės, trumpos pastraipos ir paveikslėliai, padedantys suvokti tekstą pradedantiesiems skaitytojams. Taip iš pradedančiųjų skaitytojų išauga tikri skaitymo profesionalai!

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos informacija