Unsplash nuotrauka

Vyresnės kartos žmonės prisimena, jog dantų gydymą apibrėždavo tik dvi procedūros – jų traukimas arba plombavimas. Šių dienų odontologijos specialistų atliekamų procedūrų spektras esti išties platus. Viena tokių – estetinis plombavimas. Kas tai yra ir kada jis atliekamas?

Estetinis plombavimas – tai dantų vagelės ir kauburėlių atstatymas. Gali būti keičiama danties forma ir spalva. Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas priekiniams dantims. Krūminiai dantys pasitelkiant šią technologiją atstatomi tais atvejais, kai sąkandis – netaisyklingas. Tad galima teigti, jog ši procedūra, kaip galima spręsti ir iš jos pavadinimo, dažniausiai naudojama estetiniam šypsenos vaizdui pagerinti.

Visgi odontologai vieningai tvirtina, jog estetinis plombavimas dažnai būna ne tik pageidaujama, bet netgi būtina žmogaus sveikatai procedūra. Taip yra todėl, kad:

• Negydomi pažeisti dantys ima irti ir vėliau pareikalauja sudėtingo gydymo;

• Neapsaugotas pažeistų dantų emalis tampa jautrus ir skausmingas;

• Tokie dantys neatsparūs bakterijoms ir įvairioms ligoms;

• Gerinama ir psichologinė žmogaus savijauta, nes graži šypsena suteikia pasitikėjimo ir komforto jausmą.

Unsplash nuotrauka

Jeigu norite džiaugtis gražia šypsena, be vargo krimsti net ir patį kiečiausią maistą, tačiau netekote vieno ar kelių dantų, dantų implantai – tai ko Jums reikia. Tai pats pažangiausias dantų atstatymo būdas, kai nešlifuojami greta esantys dantys. Operacijos metu galima atkurti vieną ar keletą dantų. Dantų implantai ne tik suteikia komfortą, bet ir atrodo kaip natūralūs dantys.

Kaip rodo įvairūs tyrimai, didesnė žmonijos dalis vengia odontologo paslaugų dėl dentofobijos (odontologų baimės). Profesionalūs odontologai didelį dėmesį skiria psichologiniam paciento paruošimui. Tad prieš dantų implantavimą suteikiama pirminė konsultacija, kurios metu ne tik išsklaidomos visos baimės, bet ir atliekamos rentgeno nuotraukos ir įvertinama paciento burnos būklė ir pageidaujami gydymo lūkesčiai.

Procedūros metu naudojama vietinė nejautra ir ji trunka nuo 30 min iki 1 val. Kaip jau minėta, vieno vizito metu gali būti įsriegtas ne vienas, o keli dantys. Po operacijos pacientas supažindinimas su gijimo ypatumais ir reikalingomis burnos priežiūros priemonėmis. Gydytojai perspėja, jog netekus vieno ar kelių dantų, šios procedūros nereikėtų atidėlioti vėlesniam laikui. Ilgainiui žandikaulio kaulas ima nykti ir gydymas tampa vis sudėtingesnis.