Gvadalupės Ortiz de Landázuri beatifikacija. „Opus Dei“ informacijos biuro nuotrauka

Gegužės 18 d. Madride vyko Gvadalupės Ortiz de Landazuri – pirmos „Opus Dei“ pasaulietės – beatifikacija. Dvylika žmonių iš Lietuvos dalyvavo beatifikacijoje, susitikime su mons. Ferdinandu Ocariz, „Opus Dei“ prelatu ir padėkos Mišiose. 

Kiekvienas atrado Gvadalupę sau

Gvadalupė Ortiz de Landazuri gimė Madride 1916 m. gruodžio 12-ąją. Ji tapo viena iš pirmųjų „Opus Dei“ moterų narių. Tai buvo išsilavinusi moteris – chemijos mokslų daktarė. Tvirto būdo ir drąsi Gvadalupė išsiskyrė noru mylėti Dievą ir supažindinti su Juo kitus. Savo darbą – namų ruošą, mokymą ir mokslinius tyrimus – ji pavertė susitikimo su Kristumi vieta ir tarnyste artimui. Gvadalupė skatino iniciatyvas, skirtas jaunimui, dirbančioms moterims ir šeimos motinoms. Ji pradėjo „Opus Dei“ apaštalavimo veiklą Meksikoje (1950–1956). Ten įsteigė keletą studenčių bendrabučių, kaimo mergaičių mokyklą ir ambulatoriją. Gvadalupę pažinoję žmonės prisimena, kad ji visada būdavo patenkinta, dažnai šypsodavosi ir spinduliuodavo džiaugsmą bei optimizmą. Gvadalupė mirė 1975 m. liepos 16 d. Pamplonoje, jis jau buvo pagarsėjusi šventumu.

„Po kelionės gyvenu tikroje ramybėje, nepaisant sunkumų darbe ar šeimoje. Visą laiką prisimenu Gvadalupę ir jos šypseną – atrodo, jos didžiulė meilė Dievui padarė ją laimingą ir mokančią skleisti meilę ir laimę visiems kitiems, nepaisant jokių sunkumų“, – dalinasi Jelena, grįžusi iš Madrido po Gvadalupės Ortiz de Landazuri beatifikacijos.

Kęstutis, kuris dalyvavo iškilmėse su savo žmona, sako: „Ji moko žvelgti į problemas kaip į galimybę. Tai man leidžia tarnauti išvengiant neigiamų emocijų, kiek tai žmogui įmanoma, kai turiu padaryti darbus už kitus.“ Jo žmona, Lina, teigia: „Patyrusi tai, kas ten vyko, sudalyvavusi tuose renginiuose, jaučiu didelį džiaugsmą, nuostabą, susižavėjimą. Ir viltį. Kiek žmonių susirinko iš viso pasaulio, kokia svarbi jiems palaimintoji Gvadalupė! Neįtikėtina! Ir man asmeniškai ji svarbi ir brangi, labai reali, artima. Įmanoma taip gyventi! Toks stiprus patvirtinimas, kad tai, ką pradėjo šv. Josemarija, yra tiesa, grožis, džiaugsmas. Jaučiau didelį paskatinimą, padrąsinimą.” Tai kai kurie iš dalyvavusių kelionėje žmonių įspūdžių.

Minios žmonių meldžiasi prie Gvadalupės palaikų Caballero de Gracia bažnyčioje. „Opus Dei“ informacijos biuro ir Katažinos Topolskos nuotrauka

Apsikabinimas su palaimintąja

Pasinėrėme į Gvadalupės istoriją – mums buvo paruoštas maršrutas jos pėdomis. Apsilankėme pirmame „Opus Dei“ moterų centre – Jorge Manrique, kur Gvadalupė pirmą kartą susitiko su „Opus Dei“ steigėju Šv. Josemarija ir pamatė savo pašaukimą; vietose kur ji dirbo, gyveno.

Beatifikacijos metu džiaugsmas ir susijaudinimas buvo begalinis. Scenos fone spindėjo didžiulis Mergelės Marijos iš Gvadalupės atvaizdas, kuris žiūrėjo į mus meiliomis akimis. Užrašas po juo skelbė: „Dievas myli linksmą davėją“ (2 Kor 9, 7).

Pirmo „Opus Dei“ moterų centro – Jorge Manrique koplyčia. Katažinos Topolskos nuotrauka

Paklausta apie savo įspūdžius iš kelionės, Laima sako: „Šie Švento rašto žodžiai, lydėję palaimintosios Gvadalupės beatifikaciją, palietė mano širdies gelmę, atliepė troškimams, nes palaimintosios Gvadalupės gyvenimas ir dešimtys tūkstančių beatifikacijos dalyvių – išgydytų sielų žmonių spindinčiomis akimis – parodė, kad įmanoma ir pasauliečiams siekti šventumo džiaugsmingai ir nuolankiai.“ Birutei „didžiausią įspūdį daro kai per beatifikaciją prie mūsų kiekvieno asmeniškai pasilenkia palaimintasis. Viešpats jam ir mums suteikia tą malonę pajausti vienas kitą arčiau. Apsikabinti su palaimintuoju ir pačiam paprašyti palaiminimo. Šįkart suteikė galimybę kiekvienam asmeniškai išgirsti kvietimą į šventumą.“

„Opus Dei“ prelatas, Fernando Ocariz susitikimo su beatifikacijos dalyviais metu. „Opus Dei“ informacijos biuro nuotrauka

Susitikimo su mons. Fernandu Ocariz metu didžiulis stadionas staiga virto ypatingos bendrystės vieta. Pora, kuri augina vaiką su Dauno sindromu ir sergantį leukemija, papasakojo, kaip prašydami jam pagalbos ir pasakodami jo istoriją per Instagramą tapo tikrais influenceriais. Kasdien jie atsakinėja į šimtus kitų susirūpinusiu tėvų klausimų, padėjo kai kuriems apsispręsti nedaryti aborto, bet su antgamtiniu požiūriu priimti savo vaikų ligas.

Akimirka iš susitikimo su „Opus Dei“ prelatu. „Opus Dei“ informacijos biuro nuotrauka

Po kelionės Mindaugas, Jelenos vyras, sako: „Išvykos pabaigoje žmona su nuostaba prasitarė: „čia tiek daug gėrio!“ Ir iš tiesų, jo užteko visiems. Sugrįžau išsekęs fiziškai, tačiau malonių pripildyta širdimi. Gvadalupės gyvenimas ir beatifikacija man yra dar vienas patvirtinimas, kad šventumas pasiekiamas per paprastą, kasdienį gyvenimą – per meilę žmonai ir vaikams, per darbą, per kasdienias pareigas... Su šypsena ir geru humoro jausmu!“

Daugiau informacijos apie naują palaimintąją.

Gvadalupė Ortiz de Landázuri opusdei.org nuotrauka

Gvadalupė Ortiz de Landázuri opusdei.org nuotrauka

Gvadalupė Ortiz de Landázuri opusdei.org nuotrauka