EPA nuotrauka

1983 m. birželio 22 d. Romos centre paslaptingomis aplinkybėmis dingo 15-metė Emanuela Orlandi – vieno iš Popiežiaus namų prefektūros darbuotojo duktė. Anot italų dienraščio „La Stampa“, dingimo dieną paauglė sutiko vairavusį žalią BMV nepažįstamąjį, kuris jai pasiūlė darbą kosmetikos firmoje. Iki šiol jos ar jos kūno paieškos buvo nesėkmingos, tačiau Vatikano policija toliau stengiasi rasti nors ir mažiausių nuorodų į tai, kas galėjo atsitikti Emanuelai. Merginos dingimas ir dabar kelia susidomėjimą visame pasaulyje.

EPA nuotrauka

Norint sužinoti daugiau apie Emanuelos Orlandi dingimą buvo atverti du Teutonų kapinėse, šalia Teutonų koledžo, esantys kapai. Buvo manoma, kad juose galėjo būti paslėptas Emanuelos Orlandi kūnas. Sprendimas atverti būtent šios kapus buvo priimtas po to, kai Orlandi šeima savo anoniminį laišką, sakantį, kad Emanuelos kūnas gali būti paslėptas tarp mirusiųjų Teutonų kapinėse – ten, kur angelo skulptūra laiko knygą su užrašu „requiescat in pace“ (liet. ilsėkis ramybėje).

EPA nuotrauka

Kapai priklausė dviem vokiečių aukštuomenės damoms. Tiek Princesė Sophie von Hohenlohe, tiek grafienė Charlotte Frederica mirė XIX a. Tačiau liepos 11 d., atvėrus antkapius, juose nebuvo rasta žmonių palaikų. Kapai buvo atverti stebint Orlandi šeimai ir aukštuomenės damų palikuonims.

Vatikano atstovas spaudai Alessandro Gisotti sakė, kad liepos 13-ąją buvo rasti dokumentai, patvirtinantys, kad 1970–1980 m. Teutonų koledžas ir šalia jo esančios Teutonų kapinės buvo smarkiai renovuojamos.

Tyrėjai apieškojo ir Teutonų koledžo kambarius, esančius greta tuščių kapų. Juose buvo rastos paslėptos dvi urnos.

EPA nuotrauka

Vatikano spaudos atstovas patikino, kad urnos buvo iškart saugiai paimtos tolesniam tyrimui. Jos turėtų būti atidarytos liepos 20 dieną tam, kad būtų išsiaiškinta, ar urnose yra palaikai moterų, kurios turėjo ilsėtis atvertuose antkapiuose Teutonų kapinėse.

Daugiau apie Emanuelos Orlandi dingimo istoriją galite skaityti Sauletos Žiugždaitės tekste. 

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

Parengta pagal Catholic News Agency