Cathopic.com nuotrauka

Vasaros atostogų meto laisvas minutes galite paskirti įvairioms veikloms, kurios suartina jus ir jūsų vaiką su Dievu. Štai keletas patarimų, ką galėtumėte veikti kartu su vaiku ir dar labiau pažinti tikėjimą.

Atspėkite veikėją iš Biblijos

Daugiau sužinoti apie Biblijoje veikiančius asmenis yra smagus užsiėmimas su vaikais, kai už lango lyja lietus. Pavyzdžiui, galima žaisti šaradas, kuriose jūs pasikeisdami bandote pavaizduoti vieną iš Biblijos veikėjų. Taip pat galite pasitelkti stalo žaidimo „Alias“ principą – apibūdinti įvairius žmones iš Biblijos istorijų. Taip vaikai geriau susipažins su bibliniais herojais ir smagiai praleis laiką.

Papuoškite savo mėgstamiausią maldą

Tam, kad paskatintumėte vaiką aktyviau įsitraukti į maldą, galite su juo imtis kalbėti apie tai, kuri malda jam yra pati mėgstamiausia. O tada galite ją užrašyti ant lapo (ar atspausdinti) ir papuošti – nuspalvinti patinkančius žodžius pieštukais. Vyresnėliai galbūt norės nupiešti kokį nors paveikslėlį šalia. Taip ne tik mokysitės maldą įtraukti į kasdienį patyrimą, bet ir skaityti bei rašyti.

Tvarkykite aplinką kartu su vaikais

Jeigu norite vaiką paskatinti suartėti su Dievu – skatinkite juos rūpintis Dievo kūriniais. Pavyzdžiui, sutvarkykite šalia esantį parkelį ar surinkite šiukšles iš paplūdimio. Labai svarbu tuo metu kalbėtis su vaiku, kodėl tai darote ir kad taip gerbiate Dievo kūrinius.

Cathopic.com nuotrauka

Kartu vaidinkite biblinius siužetus

Išsirinkite kokį nors pasakojimą iš Biblijos, leiskite vaikams persirengti ir suvaidinti pasirinktą ištrauką. Jeigu norite (ir to nori jūsų vaikai) įtraukite ir senelius – jie galėtų ateiti stebėti vaikų ir jūsų paruošto pasirodymo.

Pasivaikščiokite kartu su vaikais

Džiaugtis gamta galite tiesiog vaikštinėdami. Eidami į lauką galite kartu praleisti daug labai svarbių akimirkų. Vaikščiodami galite kalbėtis apie savo tikėjimą, Dievą, „didelius“ klausimus apie gyvenimą ir visatą, užduoti klausimų vienas kitam. Stiprus ryšys tarp vaikų ir tėvų itin svarbus, jeigu norite, kad jūsų tikėjimas būtų perduotas ir vaikams.

Cathopic.com nuotrauka

Pažiūrėkite kartu filmą apie tikėjimą

Gali atsitikti taip, kad per ilgas vasaros atostogas pavargsite nuo aktyvaus „vaikų linksminimo“. Tokiais atvejais išsirinkite kokį nors filmą apie tikėjimą (arba susijusį su juo) ir pažiūrėkite kartu su vaiku. Svarbu tokiu atveju pasirinkti filmą, kuris tiktų jūsų vaiko amžiui. Po filmo galite užimti kino kritikų vaidmenį ir pakalbėti apie mėgstamiausias filmo akimirkas.

Cathopic.com nuotrauka

Pagelbėkite savo kaimynui

Mums sakoma, kad turėtume mylėti savo kaimynus. Kodėl nedarius to kartu su visa šeima? Tai gali būti paprastos užduotys – sugrėbti kaimyno lapus, padėti nuplauti vyresnio amžiaus kaimyno mašiną. Juk taip smagu žaisti su vandeniu! Šie paprasti veiksmai padės jums kurti laimingesnę kaimynystę.

Išjudinkite balso stygas!

Dainuokite kartu su vaikais. Išsirinkite jūsų mėgstamas giesmes, išmokite jų žodžius ir kartu jas giedokite. Taip pat galite surasti savo mėgstamą krikščioniškosios muzikos grupę ir kartu dainuoti jų dainas.

Parengta pagal aleteia.org