Aktorius Juozas Budraitis rež. Algimanto Puipos filme „Kita tylos pusė“ (2019 m.).
Režisierius Algimantas Puipa. Rimo Kungio nuotrauka

Savo naujausio vaidybinio filmo „Kita tylos pusė“ tarptautinę sėkmę kino režisierius Algimantas Puipa šventė Helsinkyje. 4-ajame tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje filmas pelnė du pagrindinius apdovanojimus – tarptautinė žiuri jį pripažino geriausiu ilgametražio vaidybinio filmo kategorijoje, o pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Juozas Budraitis pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį.

Skandinavijos kino festivalis yra vienas didžiausių Suomijoje tarptautinių kino forumų. Festivalio filmai nugalėtojai tarptautinės žiuri yra renkami iš anksto. Vėliau jie kartu su pretendentais į apdovanojimus rodomi programose.

A. Puipos filmo „Kita tylos pusė“ seansas įvyks rugpjūčio 12 dieną, pirmadienį. Filmą festivalio publikai režisierius pristatys kartu su nuolatiniu bendradarbiu, montažo režisieriumi Ričardu Matačiumi. Festivalis vyksta rugpjūčio 10–14 dienomis.

„Visada didžiuodavausi, kai pažiūrėję mano naują filmą kolegos sakydavo: „Tavo filmuose yra kažkas skandinaviško...“ Tad naujojo darbo įvertinimas Helsinkio Šiaurės šalių festivalyje man yra labai svarbus“, – sako A. Puipa. 

Filmas „Kita tylos pusė“ sukurtas pagal švedų rašytojo Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus“. Režisierius sako, kad tai – šiaurietiška saga Kaino ir Abelio tema. „Ir man, ir aktoriams ji suteikė puikią medžiagą mūsų kūrybiniams ieškojimams“, – teigia romano ekranizacijos idėją ne vienus metus puoselėjęs režisierius.

1995 metais išleistas ir garbinga Augusto premija apdovanotas romanas „Kamanių medus“ – lakoniškas, rūstus ir intriguojantis pasakojimas apie du brolius Einarą ir Kasparą. Jų sodybos stovi viename kaime, prie to paties ežero, prie to paties miško. Jų tarpusavio neapykanta tokia stipri, kad bijodami vienas kitam nusileisti jie negali numirti.

Rimo Kungio nuotrauka
Kadras iš rež. Algimanto Puipos filmo „Kita tylos pusė“ (2019 m.).
Kadras iš rež. Algimanto Puipos filmo „Kita tylos pusė“ (2019 m.).

Filmo scenarijuje, kurį parašė Jonas Cornellis, yra dar vienas svarbus personažas – moteris, hagiografinių knygų rašytoja, į kaimą ji užklysta skaitydama paskaitas apie šventojo Kristoferio gyvenimą. Vienas iš paskaitos klausytojų – Einaras – pasiūlo jai nakvynę. Iš pradžių ketinusi tik apsistoti nakčiai, moteris pasilieka pas Einarą kur kas ilgiau. Pamažu ji įsipina į keistą dviejų besivaidijančių brolių gyvenimą.

Filmo kūrybinėje grupėje dirbo pripažinti Lietuvos kino meistrai – operatorius Algimantas Mikutėnas, dailininkas Galius Kličius. Pagrindinius vaidmenis atliko aktoriai Juozas Budraitis, Povilas Stankus, Viktorija Kuodytė. Filmo prodiuserė – Uljana Kim (Uljanos Kim studija).

„Kita tylos pusė“ yra 21-asis ilgametražis vaidybinis A. Puipos filmas. Tarp daugelio žiūrovų mėgstamų režisieriaus kūrinių – filmai, tapę nacionalinės kino klasikos fondu ar sukurti iki tol lietuviškame kine nenagrinėtomis istorijos ar visuomenės gyvenimo temomis; daug režisieriaus filmų yra sėkmingos nacionalinės literatūros ekranizacijos („Moteris ir keturi jos vyrai“, „Amžinoji šviesa“, „Žuvies diena“, „Bilietas į Tadž Machalą“, „Dievų miškas“, „Elzė iš Gilijos“, „Nuodėmės užkalbėjimas“, „Miegančių drugelių tvirtovė“ etc.).

Filmo anonsas:

Filmo „Kita tylos pusė“ gamybą parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Lietuvos kino teatruose filmas bus rodomas nuo spalio 4 dienos.