Wikipedia nuotrauka

„Pasaulio prekybos centro išpuolio metu monsinjoras Johnas Delendickas buvo ką tik baigęs Eucharistijos šventimą Šv. Mykolo bažnyčioje, – rašoma JAV katalikų interneto portale „The Tablet“. – Jis šoko į automobilį ir nuvažiavo Bruklino–Baterijos tunelio link, privažiavęs kiek įmanoma arčiau, likusį atstumą Manhetene nuėjo pėsčiomis.“

Straipsnyje monsinjoras J. Delendickas dalijasi atsiminimais apie tą dieną prieš 18 metų – susidūrimą su vėliau žuvusiais kolegomis, nuodėmių atleidimą policininkui, kuris bėgdamas dūmų ir dulkių debesyje prašė Išpažinties sakramento, žinią apie savo bendražygio, tėvo Mychalo Judge’o mirtį. „Tądien, net nežinau kokia seka viskas vyko… Kažkas tiesiog padavė man [tėvo Judge’o] šalmą ir pasakė, kad jis žuvo ir jį paguldė prie Šv. Petro bažnyčios“, – pasakoja kunigas.

Wikipedia nuotrauka

Sunkiausia, anot kunigo, buvo tuomet, kai žmonės klausdavo, ar jis matęs jų draugus, tėvus, brolius, sūnus – ugniagesius ir gelbėtojus – ir monsinjoras J. Delendickas neturėdavo ką atsakyti.

Jis pats po 2001 metų rugsėjo 11-osios ryte įvykusio teroro akto į savo parapiją grįžo antrą valandą nakties. Kadangi buvo Niujorko ugniagesių departamento kapelionas, dar ne vieną mėnesį tarp Mišių, aukojamų už tądien žuvusiuosius, J. Delendickas važiuodavo į tragedijos vietą, dvasiškai palydėdamas ir palaikydamas ten žuvusių artimųjų palaikų ieškančias šeimas.

Rugsėjo 11-osios aukų paieškos griuvėsiuose. Wikipedia nuotrauka

Iš viso dviem lėktuvams įsirėžus į Pasaulio prekybos centro bokštus žuvo 2996 žmonės.

Parengta pagal thetablet.org