EPA nuotrauka

Kardinolas Parolinas Šventojo Sosto vardu kalbėjo JTO asamblėjos 74 sesijoje drėgnųjų miškų ilgalaikės apsaugos klausimais.

Popiežius Pranciškus, prieš keletą savaičių lankydamasis Madagaskare, prezidentūros kieme sostinėje Antananaryve pasodino baobabo medelį. Šitaip popiežius simboliškai atkreipė dėmesį į savo ir visos Bažnyčios susirūpinimą dėl aplinkai iškilusių rimtų grėsmių, ypač dėl besaikio miškų naikinimo. Šventojo Tėvo žodžius, pasakytus Madagaskare apie bioįvairovės nykimo keliamą grėsmę, priminė Vatikano Valstybės sekretorius Pietro Parolinas, pirmadienį Šventojo Sosto vardu kalbėjęs JTO asamblėjos 74 sesijoje drėgnųjų miškų ilgalaikės apsaugos klausimais.

Bioįvairovės nykimas kelia grėsmę valstybėms ir visai mūsų planetai, kuri yra mūsų bendrieji namai. Visi pripažįsta, kokie svarbūs miškai visam pasauliui ir ypač žmonijos ateičiai. Miškai yra patikimiausias atsinaujinantis resursas pasaulyje, būtini visapusiškam žmonijos vystymuisi. Visi matome, kiek daug problemų sukelia tyčinis miškų naikinimas, daugiausia tiems, kurių gyvenimas, kultūrinis paveldas ir socialinės struktūros priklauso nuo miškų.

Popiežius Madagaskare priminė, jog negalima kalbėti apie visapusišką vystymąsi be dėmesio ir rūpinimosi aplinka. Spartaus miškų, ypač drėgnųjų miškų naikinimo krizė yra ne tik ekologinė, bet ypač socialinė ir etinė. Todėl neatidėliotinos kovos su miškų naikinimu strategijos reikalauja integruotų ir daugialypių sprendimų, kurie taip pat padėtų šalinti skurdą ir atkurti atmestųjų žmonių orumą.

Kardinolas taip pat paminėjo po poros savaičių Vatikane prasidėsiantį Amazonijos vyskupų sinodą, kuriame irgi daug dėmesio bus skiriama ekologijos ir bendrųjų namų apsaugai. Vyskupai iš viso pasaulio su popiežiumi sinode svarstys regiono pastoracijai iškilusius iššūkius, tačiau ypatingą dėmesį skirs taip pat regiono ekologiniams, socialiniams ir ekonominiams klausimams. Jie svarbūs ne tik regiono gyventojams, čiabuviams, bet visai žmonijai, patikino Valstybės sekretorius Parolinas.