Unsplash.com nuotrauka

Ar baldai internetu yra geras variantas? Geras ir ne vienu aspektu – taip sako ne tik pardavėjai, bet ir pirkėjai. Apžvelkime, kokie pliusai vyrauja.

Mažų mažiausiai 7 pozityvūs aspektai pasitinka žvalgantis baldų elektroninėse parduotuvėse. O juk 7 – laimingas skaičius. Tad ir pasirinkimas turėtų būti neprastas.

1. Nesate priklausomi nuo parduotuvės darbo laiko. Baldai internetu parduodami tokiu metu, kada patogu jums. Ankstus vasaros rytas ar vėlus žiemos vakaras – tai neturi reikšmės. Išvengiama skubėjimo ir nervingo minučių skaičiavimo, ar pavyks spėti, kol įstaiga dar dirba (o dargi svarbu spėti ne tik apsilankyti, bet ir apsižvalgyti, išsirinkti). Vadinasi, išvengiama streso ir pernelyg skuboto rinkimosi.

2. Nebūtina vykti toli ar nervintis dėl kamščių gatvėse. Pasitaiko atvejų, kai aktualu nuvykti į kokią parduotuvę, bet maršrutas „nedėkingas“: kelio remontas, kamščiai. Tokia sumaištis paprastai siejama su rugsėju – naujais mokslo metais, nauju darbų įkarščiu. O jei kaip tik tada prireikė stalo ar lovos?..

3. Nebūtina nervintis dėl blogo oro. Darganota? Lyja ar sninga? Tyškančios balos, o gal žemė apledėjusi? Nieko tokio, mat išsirinkti naują lovą ar sekciją galima jaukiai gurkšnojant arbatą.

4. Nereikia nervintis ir dėl transportavimo. Žmogui, neturinčiam automobilio, iššūkiu tampa vienos kėdės įsigijimas bei parsigabenimas namo. Ką ir kalbėti apie didesnį krovinį. O prie kompiuterio tereikia pasirinkti pristatymo būdą (ir, jei aktualu, užnešimo-krovos paslaugą).

5. Aiškiai pateiktas asortimentas. Prekių pasiūlą internetinėse parduotuvėse galima pavadinti virtualiomis lentynomis. Ir šį aspektą derėtų apžvelgti plačiau, pateikiant keletą punktų:

1) neklaidu, viskas suskirstyta kategorijomis – pirmiausia stambesnės, tada smulkesnės (pvz., svetainė, o toliau – sekcijos, minkšti kampai ir t. t.);

2) pirmiausia baldo nuotraukos, tada – duomenys (matmenys, pristatymo laikas), tad pasirinkimas informatyvus ir labai konstruktyvus;

3) jei yra atskira išpardavimo kategorija, iškart galima pasižvalgyti po pigesnius pasiūlymus (o juos permetus akimis – lengviau apsispręsti).

6. Galite rinktis be įtikinėjimo. Naudinga, jei pardavėjai pakonsultuoja. Tačiau būna ir taip, kad jie ima įtikinėti, ir žmogus tik patuštinęs piniginę susivokia, jog įsigijo visai ne tai, ką ketino įsigyti.

7. Stebinančios kainos. Paskutinė, bet tikrai svarbi priežastis – patrauklios kainos. Elektroninėse parduotuvėse randama ir nuolaidų, kurios leidžia patvirtinti visų taip trokštamą variantą – puikų kainos ir kokybės santykį.

Ar pirkėjui bus patogu ieškoti prekių, ar nereikės klaidžioti po virtualias lentynas lyg po sudėtingą labirintą, priklauso nuo visų internetinės parduotuvės funkcijų. Daugiau aiškumo, mažiau mygtukų paspaudimų – pageidautinas modelis.

Nuo tikslingos paieškos iki prieinamos kainos. Arba nuo išsirinkimo iki baldo atsiradimo namuose. Toks kelias priimtinas daugeliui pirkėjų (tikriausiai kiekvienam), tad galima drąsiai teigti, jog perkant internetu netrūksta privalumų. Ir lygiai taip pat drąsiai prognozuotina, kad populiarumą rodančios kreivės toliau kils į viršų.