Gintarės Latvėnaitės-Glušajevos „Manuliukai“. VMT archyvo nuotrauka

Režisierė ir aktorė Gintarė Latvėnaitė-Glušajeva 2019 m. gruodžio 1 dieną mamas ir kūdikius kviečia į premjerą „Manuliukai“. Tai judesio, muzikos ir spalvų spektaklis 6–36 mėnesių vaikams. Spektaklio kūrybinė komanda, remdamasi psichologijos mokslo tyrimais, ieško teatro kalbos, tinkamos bendrauti su dar nekalbančiais teatro žiūrovais. Spektaklyje matysime kūdikių gestų kalbą (paplitusią JAV), kuri gali padėti vaikams ir tėvams ištirpdyti įtampas, susikalbėti širdimis. Moksliškai įrodyta, kad gestų kalba padeda išvengti nesusipratimų ir užmegzti artimesnį kontaktą, kol mažylis dar nekalba. 

„Manuliukų“ idėjos autorei ir režisierei G. Latvėnaitei-Glušajevai norisi padėti vaikams greičiau suprasti šį sudėtingą pasaulį, o mamoms – atsipalaiduoti ir pamatyti savo vaikelį kitokį. Scenoje kuriamas pasaulis bus iš spalvų, judesių, garsų ir jausmų. Spektaklis „Manuliukai“ suteiks progą prisiminti, kad visose situacijose gelbsti žaidimas. Net netyčia išbertos kruopos gali būti idėja žaidimui!

Pradėjusi kurti šį spektaklį režisierė galvojo apie mamas – tad spektaklis pirmiausia reikalingas joms. Tai jos atsineš savo vaiką į teatrą, tai jos vėl taps mažomis mergaitėmis – tai jos įsileis į save pasaką ir stebuklą.

Apie kūrybos procesą režisierė pasakoja: „Mūsų repeticijose daug saulės, juoko, atradimų. Esame įdomiame kūdikių tyrinėjimo kelyje. Kartais jaučiamės kaip kūdikių tyrimo centro mokslininkės. Vis matuojame ir sveriame –  kas tinka ir patinka kūdikiams ir jų tėveliams, ką naudingo galime duoti  jaunai šeimai. Įdomu kurti spektaklį be žodžių. Kiek daug gali išreikšti mūsų kūnas! Ir kūdikiai kalba daug, dar nemokėdami kalbėti. Spalvomis, nuotaikomis, garsais mes apkabinsime mūsų mažuosius žiūrovus. Ir, be abejo, visi ko nors išmoksime.“

Spektaklyje vadinančios aktorės G. Latvėnaitė-Glušajeva, Ilona Kvietkutė ir Božena Aleksandrovič pasakos apie sapnų šalį, kurioje gyvena spalvoti, gražūs ir linksmi žmogeliukai – Manuliukai. Jie minkšti, šilti ir švelnūs. Jie  spalvoti. Jais galima apsigobti, su jais saugu ir ramu. Jie labai daug pluša, nes kiekvieną dieną vaikams siunčia spalvotus sapnus. 

„Svarbu būti spalvingam, bet kartu ir paprastam. Stebuklingą, švelnų pasaulį muzikos garsais  kuria kompozitorė Zita Bružaitė, lengvą ir aiškią scenografiją – Antanas Dubra. Kviečiu į premjerą, o po jos – likti pažaisti scenografijos detalėmis ir išgerti skanios arbatos“, – sako spektaklio režisierė G. Latvėnaitė-Glušajeva. 

Vilniaus mažojo teatro informacija