Kunigas Julius Sasnauskas. Nuotraukos autorė Greta Skaraitienė/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Sostinės meras Remigijus Šimašius sostinės tarybai siūlo suteikti 2020-ųjų Vilniaus garbės piliečio apdovanojimą kunigui, poetui ir disidentui Juliui Sasnauskui.

Feisbuke meras informavo, kad J. Sasnauską teiks 2020-ųjų garbės piliečio apdovanojimui, nes jis – aktyvus Lietuvos laisvės lygos veikėjas, žurnalo „Laisvės šauklys“ bendraautoris, žurnalistas, rašytojas, vienas iš pasaulyje didelio atgarsio sulaukusio laisvės dokumento „45 pabaltijiečių memorandumo“ iniciatorių ir rengėjų.

Nuotraukos autorė Greta Skaraitienė/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

„Kunigas Julius Sasnauskas visą savo gyvenimą yra neatsiejamai susijęs su Vilniaus miestu, čia gimęs, augęs ir dirbantis iki šiol. Vilniaus istorijos puoselėtojas ir dvasios mylėtojas, daugybę kartų tai išreiškęs ir gyvu, ir spausdintu žodžiu“, – teigė R. Šimašius. Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus.

Julius Sasnauskas (g. 1959 m.), disidentas, vienas iš Lietuvos laisvės lygos (LLL) įkūrėjų, pogrindinio leidinio „Vytis“ leidėjas. Kartu su kitais bendraminčiais 1979 m. rugpjūčio 3 d. išplatino „Moralinį ultimatumą TSRS vyriausybei.“ 1979 m. gruodžio 11 d. suimtas ir 1980 m. nuteistas 1,5 metų kalėjimo ir 5 metus tremties. Grįžęs iš tremties, tęsė antisovietinę veiklą. 1987 m. rugpjūčio 23 d. Vilniuje, prie Adomo Mickevičiaus paminklo, kartu su kitais organizavo Lietuvos laisvės lygos mitingą 1939 m. Molotovo-Ribbentropo pakto metinėms paminėti.
Algimanto Aleksandravičiaus fotografija

Nuotraukos autorė Greta Skaraitienė/BFL 
© Baltijos fotografijos linija

Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų. Pastaraisiais metais šį titulą yra pelnę MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai, dailininkas Samuelis Bakas, architektas Algimantas Nasvytis, buvęs Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas, anksčiau šis vardas skirtas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui, dirigentui bei violončelininkui Mstislavui Rostropovičiui, Nobelio premijos laureatui, poetui Czesławui Miłoszui, Izraelio prezidentui Shimonui Peresui ir kitiems.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija