EPA nuotrauka

Vakar, sausio 24 d., JAV sostinėje Vašingtone vyko 47-asis „Žygis už gyvybę“ (angl. March for Life). Pirmą kartą nuo 1973 m., kai Aukščiausiasis Teismas byloje „Roe v. Wade“ nusprendė, kad visose valstijose įteisinami abortai, eitynių dalyvius asmeniškai pasveikino prezidentas. Žygiavo dešimtys tūkstančių žmonių. 

„Esame čia dėl labai paprastos priežasties – ginti kiekvieno vaiko, gimusio ir negimusio, teisę išpildyti Dievo duotą potencialą. – kalbėjo Donaldas Trumpas. – Visi čia šiandien susirinkę suprantame amžiną tiesą: kiekvienas vaikas yra brangi ir šventa Dievo dovana.“.

EPA nuotrauka

Dalis plakatų ir skanduočių buvo nukreipti ne tik prieš abortus, bet ir už D. Trumpą kaip labiausiai pro-life (liet. už gyvybę) prezidentą istorijoje. Garsioji aktyvistė Abby Johnson tviteryje rašė, kad nė vienas JAV prezidentas nėra padaręs tiek daug, kiek dabartinis, griaunant abortų industriją. 2017 m. D. Trumpas pasirašė įstatymą, atšaukusį privalomą valstijų finansavimą „Planuotos tėvystės“, kuri yra didžiausia abortų tiekėja šalyje, organizacijai.

Iki šių metų nė vienas JAV prezidentas nedalyvavo eitynėse, nors jos vyksta visiškai šalia Baltųjų Rūmų. Respublikonai George'as W. Bushas ir Ronaldas Reaganas yra skambinę organizatoriams telefonu, o D. Trumpas, kurio apkaltos teismas šiuo metu vyksta, pastaraisiais metais atsiųsdavo vaizdo žinutes. Kitąmet Amerikoje vyks prezidento rinkimai. 

Nors dėl D. Trumpo dalyvavimo renginys buvo kur kas plačiau nušviestas žiniasklaidoje nei įprastai, kai kurie apžvalgininkai pastebi, kad dėmesio centre atsidūrė prezidentas, o ne eitynių dalyviai. Amerikiečių katalikų portalo „Crux“ kalbintas pranciškonas kunigas Jacekas Orzechowskis sakė, D. Trumpo dalyvavimas žygyje jam atrodo veidmainiškas. „Rinktis gyvenimą reiškia rūpintis ne tik negimusiais kūdikiais, bet ir saugoti mūsų bendrus namus, siekti teisingumo vargšams. Kaip Kristaus sekėjais negalime paaukoti Evangelijos integralumo dėl politinių sumetimų.“

Parengta pagal amerikiečių spaudą

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka