EPA nuotrauka

2020 m. sausio 31 d. – istorinė diena Šiandien 11 val. nakties vietos laiku (1 val. nakties Lietuvos laiku) Jungtinė Karalystė po beveik penkis dešimtmečius trukusios ekonominės, politinės ir teisinės integracijos išstoja iš Europos Sąjungos. Iki 2020 m. gruodžio 31 d. numatytas pereinamasis laikotarpis, kurio metu bus deramasi dėl būsimos partnerystės sąlygų. Svarbiausias – laisvosios prekybos sutarties klausimas.

Primename, kad tokią valią išreiškė šalies piliečiai referendume, vykusiame 2016 metų birželio 23 d. 51,9 proc. gyventojų pasisakė už „Brexitą“.

Į Europos ekonominę bendriją (vėliau pervardintą į ES) Didžioji Britanija įstojo 1973 m. sausio 1 d.

Šiandien Londone, Parlamento aikštėje, žmonės renkasi išreikštį džiaugsmo arba liūdesio dėl „Brexito“.

„Kad ir kaip balsavote referendume, šiandien nelabai yra ką švęsti. Jei pusė šalies jaučia atgavusi savo tapatybę, kita pusė jaučiasi jo netekusi abejotiname procese...“, – savo socialinio tinklo tviter paskyroje šiandien rašė žymus politikos filosofas, anglikonų teologas, Notingemo profesorius emeritas, remainer'is Johnas Milbankas.

BBC Radio 4“ eteryje šiandien kalbėjęs Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby sakė: „Turime būti vieningi dėl bendros šalties vizijos, kad ir kaip skirtųsi mūsų požiūriai į jos įgyvendinimą, dėl bendros vilties, kas norime, kad įvyktų ir ką norime daryti ateinančiais metais.“

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka

EPA nuotrauka