Naujasis teatras kviečia į režisierės Šviesos Šulc poetinį spektaklį „Beauštanti“ pagal Maironio kūrybą. Anot organizatorių, spektaklis siekia atgaivinti vienybę, lietuvybę, laisvės siekį, tėvynės grožį, tautos tapatybę ir istorinę atmintį. Spektakliu siekiama pažvelgti į klasiko kūrybą kaip į žmonių bendriją kuriančią energiją, bendruomenės telkėją, tikėjimo puoselėtoją, pasididžiavimo savo tauta skatintoją. Jei žmogus nori didžiuotis, kad yra savo tėvynės sūnus ar dukra, jis turėtų būtinai susipažinti su Maironiu ir jo kūryba.

Jauni, kanklėmis ir gitaromis grojantys, dainuojantys bei stilingais tautiniais rūbais apsirengę aktoriai, sužadins norą puoselėti tradicijas, atrasti ir išgryninti savo identitetą, paskatins atrasti tyros meilės grožį Tėvynei, Dievui ir artimui. Sukels norą nusiimti kaukes ir būti savimi – nebūtinai patogų, įtinkantį visiems – ir tapti originalia asmenybe. Suteiks galimybę suvokti, kad laimė slypi mažuose dalykuose – kaip rašė Maironis, „Juk tiek nedaug žmogaus laimužei reikia, tiktai skaisčios širdies nedrumskite jam tyčia.“

Vienas iš gražiausių lietuvių klasikinės kūrybos kūrinių yra Maironio parašyta „Jūratės ir Kastyčio“ poema. Tai odė meilei, kurioje atskleidžiama visoms kartoms, o ypač jaunimui, aktuali tema. Ši nuostabi meilės istorija nuskambės naujai.

Spektaklis bus rodomas Naujojo teatro kamerinėje salėje Jakšto g. 9 Lietuvai svarbiomis dienomis – vasario 16, kovo 11 d. Bilietus platina bilietai.lt, norint pirkti teatre, teirautis info@naujasisteatras.lt, tel. 867908208. Daugiau informacijos www.naujasisteatras.lt.

Organizatorių informacija