Tibeto laisvės rėmimo grupės nuotrauka

Minint 61-ąsias Nacionalinio tibetiečių sukilimo metines, Vilniuje, prie Kinijos Liaudies Respublikos ambasados, įvyko tradicinis solidarumo su tibetiečiais piketas.

Piketas buvo ir simboliška padėka Dalai Lamai XIV, kuris prieš trisdešimt metų, 1990-ųjų balandžio 3 d., telegrama pasveikino lietuvių tautą atkūrus Nepriklausomybę ir tokiu būdu išreiškė moralinę paramą.

Tibeto laisvės rėmimo grupės nuotrauka
Tibeto laisvės rėmimo grupės nuotrauka
Tibeto laisvės rėmimo grupės nuotrauka

Kovo 10-ąją solidarumo su tibetiečiais ir protesto prieš Kinijos agresiją Tibete akcijos vyksta daugelyje pasaulio šalių, mat šią dieną minimos Nacionalinio tibetiečių sukilimo metinės, įvykusios 1959 metais. Tuomet tūkstančiai taikių žmonių Lhasoje ir kituose regionuose reikalavo, kad kinų ginkluotosios pajėgos pasitrauktų iš Tibeto. Šis sukilimas buvo numalšintas jėga, žuvo apie 80 tūkst. tibetiečių. Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama bei tūkstančiai tibetiečių buvo priversti bėgti iš savo šalies. Nuo to laiko skaičiuojama daugiau nei vienas milijonas tibetiečių aukų.

Kinijos komunistų agresija nukreipta prieš tibetiečių tautą naikinant unikalią Tibeto kultūrą tebesitęsia ir šiandien. Po 2008-aisiais Tibeto regione įvykusių masinių tibetiečių protestų, kurie buvo brutaliai numalšinti jėga, kilo tibetiečių susideginimo banga. Nuo tada protestuodami prieš represinę Kinijos politiką tibetiečių apgyvendintose teritorijose susidegino per 150 tibetiečių.

Tibeto laisvės rėmimo grupės informacija