Gedimino Savickio / BFL nuotrauka

Ukmergės ligoninėje šeštadienio naktį mirus pirmajai koronaviruso aukai – garbaus amžiaus moteriai – Katalikų Bažnyčios ir šalies vadovai reiškia užuojautą velionės artimiesiems, ragina Lietuvos gyventojus saugoti vieni kitus. 

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas

Užjaučiu nuo koronaviruso mirusios ukmergiškės artimuosius jų netektyje. Meldžiu mirusiajai amžino atilsio.  Junkimės toliau visi maldoje – už  mirusiąją ir artimuosius, už sergančius ir visus, kurie dirba, kad netekčių būtų kuo mažiau. Maldoje išlaikykime ramybę ir vienybę šio meto išbandymuose, ugdykime pasitikėjimą Dievo Apvaizda ir Jo gailestingumu. Dieve, laimink Lietuvą ir būk mums gailestingas.

Prezidentas Gitanas Nausėda

Pradėdami kovą su virusu, žinojome apie neišvengiamas aukas ir tam rengėmės visais lygmenimis. Tačiau pirmoji netektis, esu tikras, sujaudino kiekvieną Lietuvos žmogų.

Nėra lengva priimti šią žinią. Kartu su Jumis užjaučiu artimuosius ir linkiu jiems stiprybės. Ši netektis mums primena, kad kiekvienas galime prisidėti, jog virusas nusineštų kuo mažiau mūsų bendrapiliečių gyvybių.

Savo mintimis esu su viruso aukos artimaisiais, su medikais ir jų šeimų nariais. Su tais, kurie dirba, kad užtikrintų Lietuvos žmonių saugumą, ir su tais, kurie atsakingai rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Likite namuose, įsiklausykite į specialistų žodį ir sudrausminkite tuos, kurie elgiasi neatsakingai.

Branginkime vieni kitus – tik taip išsaugosime gyvybes ir baigsime kovą su mažiausiais įmanomais nuostoliais.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Mieli Lietuvos žmonės,

Ką tik sužinojome, kad Lietuvoje mirė pirmasis žmogus, kuriam buvo nustatytas COVID-19 virusas...

Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, giminėms, artimiesiems. Šią skausmo valandą mes visi su Jumis. Kiekvienas iš mūsų, taip pat ir aš, slapčia širdyse tikėjomės, kad taip nenutiks...

Iš visos širdies dėkoju medikams ir kitiems žmonėms, kurie atidavė visas jėgas gydymo procese. Gaila, kad to nepakako.

Kiekvieno žmogaus mirtis sukelia liūdnus jausmus. Tai žmogiška ir pilnai suprantama. Tačiau noriu paprašyti visų – nepasiduokime baimei, nenuleiskime rankų.

Patikėkite: mūsų medikai yra pilnai pasiruošę suteikti visokeriopą pagalbą tiek užsikrėtusiems koronavirusu, tiek sergantiems kitomis ligomis. Kiekvienam iš mūsų. Jie padarys viską, ką tik gali. Dėl kiekvieno iš mūsų.

Saugokime vieni kitus, laikykimės specialistų rekomendacijų ir išlikime susitelkę. Tai vienintelis kelias. Tik visi kartu, būdami pilietiški ir atsakingi, galime laimėti šią kovą. Tikiu, kad mes tai padarysime.

Dar kartą nuoširdžiai užjaučiu artimuosius šią netekties valandą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Mus pasiekė liūdna žinia – Lietuvoje mirė pirmasis žmogus nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos, kuris priklausė rizikos grupei.

Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, draugams.

Tai labai skaudi ir liūdna žinia, kurios nenorėjome sulaukti, bet, deja, sulaukėme... Tokiam atvejui ruošėmės, bet slapta labai tikėjomės, kad jo nebus arba bent jau bus ne dabar.

Dėkoju medikams, kurie deda maksimalias pastangas ir stovi pirmosiose gretose šioje kovoje. Jūs esate visos Lietuvos viltis ir tikėjimas.

Paskelbus dviejų savaičių karantiną, raginame maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai ir laikytis kitų rekomendacijų. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Dar kartą nuoširdi užuojauta artimiesiems. Stiprybės visiems. Būkime vieningi – tai be galo svarbu.