Fr James Martin/Twitter nuotrauka

Deja, naujiena apie tai, kad tėvas Giuseppe Berardelli atidavė savo respiratorių kitam pacientui buvo paneigta – žiniasklaidoje pasirodę pranešimai buvo neteisingi, dienraščiui Catholic News Agency teigė vyskupijos atstovas.

„Nebuvo [parapijiečių] paaukoto respiratoriaus. Nebuvo jokių respiratorių pakliuvusių į ligoninę iš išorės“, – teigia tėvas Giulio Dellavite.

Nepaisant to, kunigą pažinoję žmonės prisimena jį kaip gerą ir pasiaukojantį asmenį. Kun. G. Dellavite, kun. Berardelli draugas, šį pažinojęs daugiau nei 20 metų, sake, kad tiki, jog Berardelli galėjo perleisti savo vietą intensyvos priežiūrios palatoje jaunesniam pacientui. „Tačiau negalime būti tikri, kad taip įvyko“, – sake kunigas.

„Nebuvo taip kaip rašė žurnalistai: kad jam buvo nupirktas repsiratorius ir jis atidavė šį kam nors kitam“, – teigė kun. Dellavite.

Kovo 22 dieną itališkame pusalpyje Araberara pasirodė straipsnis, kuriame buvo teigiama, kad kun. Berardelli paaukojo jam parapijiečių nupirktą respiratorių kitam pacientui. Ši naujiena pradėjo plisti internete kovo 23 dieną, ja taip pat pasidalino ir bernardinai.lt.

Galite susipažinti su paneigta naujiena:

Tėvas Giuseppe Berardelii, sulaukęs 72 metų, mirė kovo 15 dieną Lovere, Šiaurės Italijoje esančioje ligoninėje. Kunigas mire nuo koronaviruso, po to, kai savanoriškai atidavė kvėpavimo įrangą jaunesniam pacientui. Anot Italijos leidinio Araberara, tarp žmonių šis kunigas buvo žinomas tiek dėl pagalbos turintiems finansinių problemų, tiek dėl pomėgio važinėti motociklu.

Medicininę įrangą tėvui G. Berardelli nupirko parapijiečiai, tačiau kunigas atsisakė jos ir norėjo, kad ji pagelbėtų jaunesniam pacientui. Nors nėra iki galo aišku, kam tiksliai atiteko kunigo medicininė įranga, tikėtina, kad ji išgelbėjo gyvybę. Žmonės, kenčiantys nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų, dažnai negali kvėpuoti be medicininių prietaisių pagalbos.

Parengta pagal newsweek.com ir Catholic News Agency