Unsplash.com nuotrauka

Interjero tema gausiai išeskaluota ir nuolat eskaluojama. Dažnai kalbama apie miegamąjį, svetainę, virtuvę. Ir kone pamirštama, kad grįžę namo pirmiausia įeiname į koridorių. Nusiauname batus ir... Kur juos dedame? Jei vertiname tvarką, tuomet naudojamės batų dėže.

Koridorius – paprastai nedidelė patalpa. Vienoje pusėje – laukinės durys, kitoje – durys į kambarius. Todėl ta maža erdvė yra lyg tiltas. Tai vieta, kurioje aunamės batus, varstomės raištelius. Bet jeigu neturime kur tuos batus susidėti, kyla problemų. Galima užminti ar užkliūti už bet kaip išmėtytos avalynės. O kur dar bendras netvarkingumo įspūdis: maža erdvė tarsi „užkemšama“ šliurėmis, sportbačiais, aulinukais...

Sprendimas? Batų dėžė. Tai baldas, taupantis jūsų laiką, nes visas apavas sudėtas tvarkingai ir švariai. Prireikus kokių seniau dėvėtų batų, neteks jų traukti iš kampe sumestos krūvos.

Kokį dydį rinktis?

Sprendimas aiškus, bet kyla klausimas, kokį dydį rinktis. Akivaizdu, kad penkių asmenų šeimos batai užima daugiau vietos nei žmogaus, kuris gyvena vienas. Visgi kartais pamąstoma ir apie ateitį. Tikėtina, kad jauni sutuoktiniai, planuojantys susilaukti vaikų, nuspręs įsigyti daiktą su daugiau stalčių ar lentynėlių.

Taip pat prieš pirkdami pamatuokite, kiek vietos koridoriuje galite skirti naujam baldui. Formų yra įvairių, dydžių irgi, tad esama variantų įvairioms erdvėms.

Du viename

Sakoma, kad mūsų veiksmus lemia įpročiai. O koks batų avimosi įprotis? Aunatės atsistoję ar atsisėdę? Jei pasirinkote antrąjį variantą, vadinasi, jums tiks ir patiks batų dėžės ir pufo (ar suoliuko) derinys. Tai neaukštas baldas, kurio viršuje – paminkštintas paviršius, skirtas atsisėsti.

Ką ten laikysite

Dar vienas klausimas – kokie daiktai bus laikomi. Jeigu ketinate susidėti ne tik apavą, bet ir priežiūros priemones (tepalus, šepečius ir pan.), tuomet verta žvalgytis į dėžes, turinčias smulkesnių skyrelių. Taip nereikės jaudintis nei dėl avalynės tvarkos, nei dėl kitų dalykų, kurie priešingu atveju greitai išmėtomi po skirtingus namų kampus.

Atvira / uždara

Jei jau domėjotės, kokių pasirinkimų yra, tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad vieni modeliai atviri, o kiti uždari – su stalčiais arba durelėmis. Šiuo klausimu sunku pateikti vienakryptę nuomonę, tačiau gausesnis yra uždaromų gaminių asortimentas. Tad galima teigti, jog pirkėjai labiau linkę rinktis būtent tokius modelius.

Kur rasti kokybišką baldą?

Jeigu ieškote geros (gražios ir praktiškos) batų dėžės, užsukite į Baldusale.lt. Galima beveik garantuoti, kad išsirinksite.