Respublikos kūrimas Žasliuose

2014 m. Sausio 14 d. | 100 peržiūrų | Komentarų nėra

Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos projektas „Žasliai: ir mano, ir tavo namai! Prisijunk!“ – skirtas miestelio ir jo apylinkių sodybų tuštėjimo bei kultūrinio paveldo nykimo problemoms spręsti. Emigracija ir miestelių nykimas projekto dalyvių buvo įvardyta kaip viena svarbiausių šiandienos problemų.

Lietuvių kalbos mokytoja Vidutė Kabašinskienė mano, kad dėl to nyksta Žaslių miestelio ir aplinkinių kaimų sodybos, pasigendama patrauklios informacijos apie jas, jų istoriją: „Vaizdi informacija internete galėtų sustiprinti ryšį tarp čia ir svetur gyvenančių kraštiečių, sudarytų galimybę dalintis prisiminimais, propaguoti Žaslių krašto unikalumą ir patrauklumą turizmui arba verslui vystyti“.

Mokiniai plačiai paskleidė savo idėją mokyklos, miestelio bendruomenėje, interneto socialiniame tinkle Facebook („Laiškas kraštiečiui“) bei spaudoje. Buvo organizuojamos ekspedicijos po miestelį ir kaimus bei surengti 5 edukaciniai užsiėmimai autentiškose erdvėse.

Nufotografuota apie 280 namų, jie aprašyti. Šia medžiaga papildyta Kaišiadorių muziejaus internetinė enciklopedija. Praturtintas mokyklos muziejus sukaupta medžiaga apie buvusius mokinius, organizacijas, tradicinius renginius, mokyklos istoriją, eksponatais. Sukaupta duomenų bazė, kuria bus galima naudotis gilinant žinias, kaip vaizdine priemone per pamokas, renginius.

Projektą „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ įgyvendina Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais. Daugiau informacijos www.kuriamerespublika.lt.

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Lietuviai Sibire„Kuriame Respubliką“ – Alytaus Putinų gimnazijos projektas 0 komentarų

kartų kaita„Kuriame Respubliką“: Lentvario M.Šimelionio gimnazijos projektas 101 peržiūra | 0 komentarų

Kuriame respubliką. Beždžionės, korupcija„Kuriame Respubliką“ – Anykščių A. Baranausko vid. mokyklos projektas „Skaidrumo laboratorija“ 0 komentarų

Kuriame respublika, spalvota ranka„Kuriame Respubliką“ – Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos projektas „Galerija po atviru dangumi“ 0 komentarų

VytisRespublikos kūrimas Garliavoje bei Utenoje 0 komentarų

Jeronimo Ralio gimnazijaRespublikos kūrimas Jonavoje 0 komentarų

Kuriame RespublikąRespublikos kūrimas Utenoje 183 peržiūros | 0 komentarų