Respublikos kūrimas Jonavoje

2014 m. Sausio 29 d. | Komentarų nėra

Atkūrus Lietuvos valstybingumą, vienai iš seniausių Jonavos rajono vidurinių mokyklų, buvo suteiktas Homero poemų vertėjo Jeronimo Ralio vardas. Tačiau, kaip teigia Jeronimo Ralio mokyklos gimnazistai, ne tik lietuviai, bet ir patys jonaviečiai nėra pakankamai susipažinę su daktaro, vertėjo Jeronimo Ralio veikla.

Gimnazistų projekto „Ralio dvasia mokykloje“ tikslas – giliau susipažinti su J. Ralio gyvenimu, kartu garsinant jo vardą tiek Jonavoje, tiek visoje Lietuvoje. Komanda rinko turimą medžiagą apie daktaro, vertėjo Jeronimo Ralio gyvenimą Jonavoje, tų laikų jonaviečių bei miesto nuotraukas, maketavo bei gamino medalius su Jeronimo Ralio atvaizdu, lankėsi jo gimtinėje Žalpių km., Kelmės r.

Projektą „Kuriame Respubliką“ įgyvendina Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais. Daugiau informacijos – internetinėje svetainėje kuriamerespublika.lt.

Edukacinio video autoriai – Paulius Juodzevičius ir Rūta Vaitkevičiūtė-Juodzevičienė

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Lietuviai Sibire„Kuriame Respubliką“ – Alytaus Putinų gimnazijos projektas 0 komentarų

kartų kaita„Kuriame Respubliką“: Lentvario M.Šimelionio gimnazijos projektas 101 peržiūra | 0 komentarų

Kuriame respubliką. Beždžionės, korupcija„Kuriame Respubliką“ – Anykščių A. Baranausko vid. mokyklos projektas „Skaidrumo laboratorija“ 0 komentarų

Kuriame respublika, spalvota ranka„Kuriame Respubliką“ – Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos projektas „Galerija po atviru dangumi“ 0 komentarų

VytisRespublikos kūrimas Garliavoje bei Utenoje 0 komentarų

Lietuvos VytisRespublikos kūrimas Žasliuose 100 peržiūrų | 0 komentarų

Kuriame RespublikąRespublikos kūrimas Utenoje 183 peržiūros | 0 komentarų