„Kuriame Respubliką“: Lentvario M.Šimelionio gimnazijos projektas

2014 m. Birželio 6 d. | 101 peržiūra | Komentarų nėra

Laikas nenumaldomai skuba pirmyn. Rodos, vieną dieną semiesi žinių mokykloje, kitą – jau lydi į ją vaikus, dar kitą – vaikaičius. Dažnai Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos slenkstį mina kelios šeimų kartos. Siekdami, kad gimnazija taptų dideliais namais, į kuriuos visada malonu ir gera sugrįžti, arba, kaip sako gimnazijos direktorius Jonas Kietavičius, kiekvienas ateitų su šypsena, mokiniai nusprendė stiprinti kartų bendradarbiavimą, ugdyti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Projektuko „Kartų bendravimas: tu ir aš – mano mokykla" idėja – stiprinti kartų bendravimą, tarpusavio supratimą, sąsajas tarp praeities, dabarties ir ateities. Nusprendę artimiau susipažinti su buvusiais mokiniais ir pedagogais, gimnazistai sukvietė juos į Gerumo vakarą. Susirinkusieji pasakojo apie mokykloje praleistas dienas, prisiminė jos istoriją, kartu traukė dainas. Jaunuoliai džiaugėsi pasisėmę gyvenimiškos patirties, praturtinę žinias, o vyresnioji karta – sugrįžusi į jaunystės dienas, sutikusi buvusius draugus, mokytojus ar kolegas.

Projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ tikslas – sutelkti mokyklų bei vietos bendruomenėse slypintį pilietinį potencialą ir nukreipti jį demokratinės respublikos kūrimui. Jo metu mokyklos ir vietos bendruomenės bus mokomos veikti kaip mažosios respublikos – kaip savarankiškos, demokratiškai bendrus reikalus tvarkančios laisvų ir atsakingų žmonių bendrijos.

Projektą įgyvendina Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos Švietimo centrų darbuotojų asociacija, Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centru, Viešoji įstaiga „Darom", Lietuvos gimnazijų asociacija, Lietuvos pagrindinių mokyklų asociacija, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija, Lietuvos moksleivių sąjunga, Istorijos mokytojų asociacija, Asociacija „Lituanistų sambūris", Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, Nacionaline jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, Transparency International Lietuvos skyriumi, Vilniaus bendruomenių asociacija bei savivaldybių jaunimo organizacijomis „Apskritieji stalai".

Daugiau informacijos apie mus rasite projekto internetinėje svetainėjekuriamerespublika.lt/

Edukacinio filmuko ir anonso autoriai – Kostas Kajėnas, Gediminas Šulcas, Modestas Jurkus.

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Lietuviai Sibire„Kuriame Respubliką“ – Alytaus Putinų gimnazijos projektas 0 komentarų

Kuriame respubliką. Beždžionės, korupcija„Kuriame Respubliką“ – Anykščių A. Baranausko vid. mokyklos projektas „Skaidrumo laboratorija“ 0 komentarų

Kuriame respublika, spalvota ranka„Kuriame Respubliką“ – Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos projektas „Galerija po atviru dangumi“ 0 komentarų

VytisRespublikos kūrimas Garliavoje bei Utenoje 0 komentarų

Jeronimo Ralio gimnazijaRespublikos kūrimas Jonavoje 0 komentarų

Lietuvos VytisRespublikos kūrimas Žasliuose 100 peržiūrų | 0 komentarų

Kuriame RespublikąRespublikos kūrimas Utenoje 183 peržiūros | 0 komentarų