Aistė ir Ignas (I): Ateitininkai iš Marijampolės

2014 m. Birželio 11 d. | 638 peržiūros | Komentarų nėra

Aistė ir Ignas - du jauni Marijampolės ateitininkai. Skirtingi mėgstamomis veiklomis, bet abu jungia noras geriau pažinti savąjį tikėjimą ir pastangos, jog jis įsišaknytų kasdienybėje. Tai pirmoji laidelė apie šiuos jaunuolius. Antroje daugiau dėmesio skirsime jų ateities planams. 

Prisistatymas

 Aistė. Apie save ką nors? Esu Aistė. Mokausi Marijampolės Marijonų gimnazijos trečioje klasėje, Turiu įdomų užsiėmimą – rašymą. Daug kas įsivaizduoja, kad užsiėmimas – tai aktyvi veikla, o ne sėdėjimas prie stalo, tačiau man rašyma slabai svarbus užsiėmimas. Išaugau tikinčių žmonių šeimoje, dar priklausau ateitininkų organizacijai.

Net negalėčiau atskayti, kaip pradėjau rašyti. Kiek save atsimenu, visada galvoje sukdavosi įvairios istorijos.  Vaikystėje rašyti pradėjau nuo pasakų, vėliau istorijas, meninį dienoraštį, noveles, o dabar daugiausia rašau poeziją. Tai kūrybinis rašymas. Dėl savęs ir dėl kitų, kurie dar nori rašyti.

 Ignas. Esu Ignas Kriaučiūnas iš Marijampolės Marijonų gimnazijos trečios klasės, (iškirpti pause). Esu pagarsėjęs mokymusi. Visai neblogų rezultatų pasiekęs įvaiuriose olimpiadose. Esu šių metų  Lietuvos mokinių geografijos olimpiados nugalėtojas. Turbūt čia tėvai “kalti”. Sudomino su mokslais, broils atnešdavo knygų.

Ką reiškia būti krikščionimi?

Aistė. Sunkus pasiryžimas. Pasiryžti mylėti artimą kaip s ave patį ir mylėti Dievą visu protu ir visomis jėgomis. Praktika dar sudėtingesnė. Jei esi tikintis, tai turi rodyti savo veiksmais. Nepakanka pasimelsti ar nueiti į bažnyčią, turi savo veiksmais kasdein būti krikščionimi. Būti kirkščionimi yra lengva, bet būti tikru krikščionimi yra labai sunku.

 

Ignas. Mamos nuopelnas tia, kad į bažnyčią atvedė. Kai jau paaugau, pradėjau pats gilintis į tikėjimą. Man svarbiau buvo gilintis iš mokslinės bei praktinės pusės. Galbūt nelabai žinau visos bažnytinės tvarkos, dogmų,t ačiau stengiuosi praktiškai būti krikščionimi. Ką tai reiškia? Mylėti Dievą, Tikėti, kad Jis yra, kad atsiuntė savo Sūnų, kad  veikia Šventoji Dvasia. Praktiškai kalbant, būti krikščionimi – tai laikytis Dešimties Dievo įsakymų. Ar visada pavyksta? Jei pavyktų, tai nereikėtų išpažinties eiti. Mano galva, tik pats Dievas gali visada visų įsakymų laikytis. Jis yra tobulas, o mes nesame nei tobuli, nei dievai. Tačiau tai nekliudo mums siekti tobulybės, stengtis kuo mažiau nusidėti, visų įsakymų laikytis.

Kaip įsijungėte į į Ateitininkų organizaciją?

Aistė. Buvau girdėjusia pie tokią organizaciją, tačiau nežinojau, ka dji veikia Marijampolėje.. Vieną dieną man parašė Linas Braukyla su pasiūlymų prisijungti prie ateitininkų. Svarsčiau, ar norėčiau čia būti, ar tai atitinka mano vertybes, ar turėčiau laiko. Viską apmąsčiusi, supratau, ka dnoriu būti ateitininke. Linas parašė, kur turėčiau ateiti ir pirmas susitikimas man labai patiko.Supratau, kad man su tais žmonėmis lengva ir gera, nes čia susirinko paprasti žmonės, su paprastomis svajonėmis ir viltimis, bet visi aukštos moralės ir tvirtų vertybinių įsitikinimu. Man patiko, jog tai nebuvo ypatingai išsilavinusių, ypatingai tikinčių žmonių klubas.

Ką reiškia ypatingai tikintys? Kartais būna – ir, prisipažįstu, mane tai erzina – kai žmonės stengiasi davo tikėjimą per daug sureikšminti ir demonstruoti. Jie dažnai eina į bažnyčią, bet širdyje nėra tikrai tikintys, veikiau fariziejiški ir viduje tušti. Su tokias žmonėmis man sunku, kai pabendrauju, pasijuntu išsunkta.

Kartais būna žmonės ir mane tokie erzina, kai žmonės stengiasi savo tikėjimą

 Ignas. Mane pakvietė toks galvotas žmogus, marijampolietis Linas Braukyla. Pagalvojau, kad nieko neatsitiks, jei kartą nueisiu. Nuėjau kartą, antrą, o trečią kartą jau nebereikėjo manes raginti. Tai graži protingų žmonių kompanija, kurio galima gauti gerą patarimą, pasikalbėti apie tai, kas rūpi. Tiesą pasakius, net netikėjau, kad mano mieste, Marijampolėje, galiu atrasti tokią artimą sau žmonių grupę, Šnekam apie ateitininkų vertybes, kartis diskusijos pereina prie šių dienų aktualijų. Bisi pareiškiame nuomonbę, diskutuojame. Labai gerai, kad galime išsamiai apsvarstyti tai, kas kam rūpi. Kalbamės apie gyvenimiškas problemas, vyresni dalinasi patirtimi.

Ką reiškia būti ateitininku?

Aistė. Būti ateitininke, tai gyventi pagal penkis ateitininkų principus: šeimiškumas, visuomeniškumas, katalikiškumas, inteligentiškumas ir tautiškumas. Jeigu širdyje ir mintys enešioji šiuos principus ir turi juos visada su savimi ir mofeliuoji savo gyvenimą pagal tuos principus, širdyje jau esi ateitininkas.

Pirmas kelias į ateitininko vietą, dar pries duodant įžodį, turėtų būti išmokimas gyventi pagal tuos principus. Kiekvienas principas yra vis kitoks. Arčiausiai buities yra šeiminiškumao principas. Visuomenė, tauta, Bažnyčia yra truputį toliau. Nėra sunku gyventi pagal tuos pricnipus. Kas yra šeiminiškumas> Būti šeimoje žmogumi,  neatsiriboti nuo kitų šeimos narių, suprasti kitą, padėti jam. Nnereikia daryti žygdarbių, pakanka būti žmogumi, į viską žiūrėti labai paprastai.

Parengė Andrius Navickas ir Einaras Ėringis.

Parengta bendradarbiaujant su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondu.

Bernardinai.TV

Temos » Jaunimas
Laidų ciklas » Būti krikščionimi

Susijusios laidos

Augustė ŽičkytėAugustė Žičkytė. Troškimas pažinti 0 komentarų

Sofija LėckaitėBūt krikščionimi. Sofija Lėckaitė. Man be tikėjimo nėra gyvenimo 2 komentarai

Marius MartynenkoMarius Martynenko. Mano būties centras – Dievas, kurio nuolat ieškau 2 komentarai

Monika MidverytėMonika Midverytė. „Mano gyvenimas – didelis nuotykis su Viešpačiu“ 1271 peržiūra | 2 komentarai

Laima BendoraitytėLaima Bendoraitytė. Džiaugsmas būti krikščionimi 947 peržiūros | 2 komentarai

knygų mugė 2010. Antanas Saulaitis SJKun. Antanas Saulaitis SJ: „Būkime žmonės vieni kitiems“ 2 komentarai

JauPraApie jaunimą, įsimylėjusį Kristų šv. Pranciškaus būdu 779 peržiūros | 3 komentarai

Baltriškės, jaunimasDraugystė – tai tiesos ieškojimas kartu. Pokalbis su Comunione e Liberazione jaunimu 407 peržiūros | 0 komentarų

Kryžius jaunimo rankoseKrikščionybė – tai nuotykis. Pokalbis su Marijampolės jaunimu 952 peržiūros | 1 komentaras

Condor Avenue, muzika, jauna grupėCondor Avenue – „Missing Piece“ 0 komentarų

Būti krikščionimi

Pokalbiai su įvairaus amžiaus, profesijų žmonėmis apie tai, ką jiems reiškia tikėjimas
Ši laida yra laidų ciklo "Būti krikščionimi" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »