Irena ir Juozas Polikaičiai. Vaikai ir anūkai yra mūsų draugai

2014 m. Spalio 10 d. | 718 peržiūrų | Komentarų nėra

Šiandien Lietuvoje tapo įprasta konstruoti priešpriešą tarp „tradicinės“ ir „netradicinės“ šeimos, dažnai apie tradicinį šeimos pavidalą kalbant kaip apie tramdomuosius marškinius, apie Prokrusto lovą, nesuderinamą su santykių ir šeimos pavidalų įvairove.

Bernardinai.lt ir Šeimos institutas vykdo projektą „Šeima – bendrystės sodas“, kuriuo siekia atskleisti tą vidinę įvairovę, kuri sutelpa į „tradicinės šeimos“ sampratą. Nuo šio rudens pradedame kalbinti šeimas, atverti jų gyvenimus Jums.

Žmonės skirtingi, tad ir jų sukurtos šeimos skiriasi, skiriasi savo pradžia, savo nueitu keliu, keliavimo būdais, išgyventais džiaugsmais ir skausmu. Panašu tiek, kad kiekviena šeima trokšta būti laiminga, trokšta išgyventi bendrystės džiaugsmą.

Šįkart – pažintis su Irenos ir Juozo Polikaičių šeima. Susituokę jau 52 metus, užauginę keturis vaikus, jie džiaugiasi pulkeliu anūkų. Jie – išeiviai, JAV lietuviai, iš Lietuvos išvykę būdami šešerių ir aštuonerių metų, tačiau puikiai išsaugoję lietuvių kalbą ir ją perdavę ne tik savo vaikams, bet ir anūkams. Aktyvūs lietuvių bendruomenės bei ateitininkų organizacijos veikėjai.

Laidoje Irena ir Juozas dalijasi savo patirtimi auginant vaikus ir ugdant juos Lietuvos patriotais amerikietiškoje terpėje. Taip pat jie labai šiltai ir šviesiai prisimena tą savo šeimos gyvenimo periodą, kai po vienu stogu jų namuose gyveno trys kartos: Irena ir Juozas, keturi Poliaičių vaikai bei Irenos tėvai. Sutuoktiniais laidoje svarsto, kas lemia santarvę tarp skirtingų kartų ir ką daryti, kad ryšiai tarp suaugusių vaikų ir jų tėvų išliktų tvirti ir sveiki.

Tikimės, kad šis pasidalinimas padės Jums ugdyti santykių kultūrą šeimoje, tirpdyti įvairovės baimę, padės šeimoms kūrybingai reaguoti į iššūkius; skatins dialogiškumą. Gilins visuomenės supratimą, kad šeima yra gyvas valstybės pamatas.


Bernardinai.lt ir Šeimos instituto projektą „Šeima – bendrystės sodas“ iš dalies remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija


Bernardinai.TV

Temos » Šeima

Susijusios laidos

Dainius ir Sonata Stankevičiai„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (I) 1268 peržiūros | 0 komentarų

šeimaDiskusija. Šeima. Bažnyčia. Valstybė 0 komentarų

ZalepūgosSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (II) 0 komentarų

Dalia ir Kastantas LukėnaiSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (I) 1407 peržiūros | 0 komentarų

VerbickaiNatalija ir Dainius Verbickai. Apie šeimą ir tikėjimą 1 komentaras

L. ir R. SidriaiLinas ir Rima Sidriai. Nebijokime turėti daugiau vaikų 0 komentarų

Masių šeimaŠeima - tai vieta, kur šviesu ir gera 0 komentarų

Rasa BieliauskaitėKaip auginti savimi pasitikintį, laimingą, save ir kitus gerbiantį vaiką? 1420 peržiūrų | 0 komentarų

VaikaiKuo gyvena daugiavaikės šeimos? 476 peržiūros | 0 komentarų

Psichologinis smurtasVaikystė be emocinės prievartos. Įmanoma 0 komentarų

Pokalbiai apie santuoką ir šeimą

laidos, skirtos tiek besiruošiantiems santuokai, tiek ugdantiems santykius šeimoje.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai apie santuoką ir šeimą" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »