Trapus yrantis pasaulis. Lietuvos medinės architektūros paveldas

2011 m. Kovo 14 d. | 524 peržiūros | Komentarų nėra

Filmas apie seniausias architektūros tradicijas Lietuvoje turintį medinį paveldą, persmelktas ir ironijos, ir šypsnio, ir nostalgijos, ir tikėjimo ateitimi. Dokumentinėje juostoje štrichuojamas dažno nūdienos savininko požiūris į „sutvarkytus“ medinukus su plastikiniais padidintais langais, „makrofleksu“ sandarintomis sienomis. Šiems epizodams priešpastatomos specialistų komentuojamos autentiškos, šiuolaikinio medinukų atnaujinimo vajaus nesudarkytos senolių sodybos, kuriose medis, nors ir trapus, bet ne vieną žmonių kartą pergyvenęs.

Filmas nukels į įvairias Lietuvos vietoves, parodys skirtingų gyvenviečių medinės architektūros tradicijas, kalbinami vietos gyventojai pasakos apie ne visiems suprantamą norą išsaugoti medinį namą kuo mažiau paliestą. Kiti – kaip tik didžiuosis renovuotais, pritaikytais šiandienos poreikiams pastatais.

Filmą kūrė: Mikas Žukauskas, Virginija Vareikytė, Andrius Matvejenka, Julius Zubavičius,  Anatolijus Tetiušinas, Algirdas Žvinakevičius.

Filme panaudotos fotomenininko Andriaus Surgailio nuotraukos.

TV EUROPA, 2008 m.

Susijusios laidos

Uzutrakio dvarasTiškevičiai. Šeimos portretas 0 komentarų

TytuvėnaiPiligrimų keliu. Bernardinų paveldas Tytuvėnuose 1 komentaras

Kuršių nerijaJ. Lingys ir I. Berulienė. „Burlaivių pėdsakais“. Kodėl nebuvome jūrų valstybė? 234 peržiūros | 1 komentaras

Medininkų pilies vizualizacijaBrydės. Medininkų pilis 1 komentaras

Vėžaičių dvaro sodybaBrydės. Zubovų ir Volmerių giminių dvarai 0 komentarų

Botanikos sodas KairėnuoseBrydės. Raudondvario ir Kairėnų dvarai 2 komentarai

Alantos dvarasBrydės. Alantos dvaras 521 peržiūra | 0 komentarų

Šv. Mykolo bažnyčiaAgnė Railaitė. Naujas žvilgsnis į Sapiegų giminės genealogijos ir heraldikos ypatumus 902 peržiūros | 0 komentarų

Raudondvario pilisBrydės. Raudondvario dvaras 1 komentaras

Bernardinų kapinėsRasos. Muziejus po atviru dangumi 402 peržiūros | 0 komentarų