Drąsa nesuklysti – apie pagalbą krizinio nėštumo atveju

2014 m. Spalio 24 d. | Komentarų nėra

Daugelis sutinka, kad abortas – tai vienareikšmis blogis. Esama ir norinčių jį uždrausti. Tačiau ar daug tokių, kurie ragindami išsaugoti užsimezgusią gyvybę, gali pasiūlyti konkrečią pagalbą neplanuotą, nelauktą, krizinį nėštumą patiriančiai moteriai, kad ši leistų išvysti pasaulį vaikeliui, kurio laukiasi?

Kiek daugiau nei prieš metus Vilniuje susikūrė Všį „Krizinio nėštumo centras“ būtent ir teikiantis tokią pagalbą. Kol kas jis – vienintelis Lietuvoje. Į jį kreiptis kviečiamos visos moterys, atsidūrusios kryžkelėje ir svarstančios apie abortą bei tos, kurios nori auginti vaikelį, tačiau tam neturi tinkamų sąlygų. „Krizinio nėštumo centras“ atveria savo duris ir toms, kurios, deja, nutraukė nėštumą, ir dėl to patiria sunkias psichologines, dvasines pasekmes.

„Krizinio nėštumo centre“ dirbančios konsultantės ir psichologė padeda moterims, kurios mano, kad neplanuotas nėštumas gali sugriauti jų gyvenimą, į tai pažvelgti plačiau, iš kitos perspektyvos ir padėti atrasti vietą tam vaikeliui savo gyvenime.

„Krizinio nėštumo centro“ konsultantė Laima Švedaitė sako, kad šiandieninė moteris nėra laisva. Ji savo gyvenimą suvokia kaip tam tikrą dėlionę, kurioje viskas iš anksto numatyta. Tą „dėlionę“ jai primeta visuomenė. Taigi, kai moteris neplanuotai pastoja, jai atrodo, kad ši detalė netelpa į jos susikurtą „dėlionę“, tai prilygsta moters tapatybės praradimui, netgi tam tikra prasme mirčiai.

Tačiau, pasak „Krizinio nėštumo“ centro įkūrėjos ir vadovės Zitos Tomilinienės, abortas problemos neišsprendžia, nes tai yra prieš moters prigimtį, prieš jos pašaukimą, nes paprastai moteris giliai savo širdyje nori išsaugoti savo kūdikį.

Kad krizinį nėštumą patirianti moteris  jaustųsi saugi ir rami, centre teikiama ne tik psichologinė ar socialinė pagalba, bet, reikalui esant, ir materialinė, finansinė. Besilaukiančiai moteriai, neturinčiai kur gyventi, ieškoma būsto. Taip pat moteriai padedama ir pagimdžius, kol jos vaikelis paūgės ir ši atsistos ant kojų.

Plačiau apie „Krizinio nėštumo centro“ veiklą bei apskritai apie neplanuoto nėštumo krizę ir jos įveikimą šioje Bernardinai TV laidoje  pasakoja organizacijos vadovė Zita Tomilinienė ir konsultantė Laima Švedaitė.

Bernardinai.TV

Susijusios laidos

Dainius ir Sonata Stankevičiai„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (II) 1292 peržiūros | 0 komentarų

Dainius ir Sonata Stankevičiai„Šeima – bendrystės sodas“. Namai, kuriuose skamba širdies muzika“ (I) 1268 peržiūros | 0 komentarų

PolikaičiaiIrena ir Juozas Polikaičiai. Vaikai ir anūkai yra mūsų draugai 718 peržiūrų | 0 komentarų

šeimaDiskusija. Šeima. Bažnyčia. Valstybė 575 peržiūros | 0 komentarų

delnasJei nepasidarysime kaip vaikai: su mamos diena! 3 komentarai

Keturi vaikaiJei nepasidarysime kaip vaikai (IV): ketveriukės pasaulis 0 komentarų

Elena SasnauskaitėJei nepasidarysime kaip vaikai (III). Elena 1321 peržiūra | 0 komentarų

ZalepūgosSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (II) 993 peržiūros | 0 komentarų

Dalia ir Kastantas LukėnaiSutuoktinių susitikimai: iš naujo atrasti vienam kitą ir bendrą kelią (I) 1407 peržiūros | 0 komentarų

VerbickaiNatalija ir Dainius Verbickai. Apie šeimą ir tikėjimą 1 komentaras

Pokalbiai apie santuoką ir šeimą

laidos, skirtos tiek besiruošiantiems santuokai, tiek ugdantiems santykius šeimoje.
Ši laida yra laidų ciklo "Pokalbiai apie santuoką ir šeimą" dalis. Žiūrėti laidų ciklą »